Halo – tu weekend! Wernisaże, koncert i... nietypowy spacer w ciemnościach

  • 22.10.2021, 13:15
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Iprezy w powiecie gorlickim Fot. ilustracyjne/freepik
Podpowiadamy, jak spędzić czas w nadchodzący weekend. Poniżej bezpłatne wydarzenia, w których możecie wziąć udział. Powiat gorlicki i okolica. Wybierzecie się?

 

PIĄTEK (22 października), godz. 18, kasztel w Szymbarku: XL

Wernisaż wystawy malarstwa, witraży, prac konserwatorskich Józefa Stanisława Steca.

Artysta mieszka i tworzy w Nowym Sączu. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków od 1989 roku. Cyklicznie uczestniczy w wystawach zorganizowanych przez Oddział i Okręg ZPAP – Kraków. Od 2006 roku prowadzi własną Pracownię plastyczną i konserwatorską – ARStec-Józef Stec.


PIĄTEK (22 października), godz. 18.30, kasztel w Szymbarku: Sztuka z Duszą

Wernisaż wystawy lutniczej, która przedstawia pracę i sylwetki tworzących instrumenty artystów związanych z naszym regionem.

Na wystawie ukazany został szeroki zakres działań lutniczych od pomysłu przez projekt aż do realizacji – lutnictwo będzie żywe, dopóki gra muzyka. W dniu wernisażu będzie możliwość osobistego spotkania z lutnikami.


PIĄTEK (22 października), godz. 19, foyer kasztelu w Szymbarku: koncert Kapeli Siwego

Koncert zespołu założonego przez Jana Malisza – muzykanta ludowego, lutnika-amatora. Członkowie grupy mają od 14 do 58 lat i kontynuują muzyczne tradycje Karpat. Zespół ubogaca m.in. utwory pogórzańskie, łemkowskie, żydowskie, węgierskie poprzez dodawanie własnych aranżacji. Kapela działa przy Gorlickim Centrum Kultury.


SOBOTA (23 października), godz. 17.55, Ciężkowice, Skamieniałe Miasto, Muzeum Przyrodnicze: Spacer w ciemność oraz spotkanie z Krainą Podkowca

Opowieść o nocnym odczuwaniu, zmysłach zwierząt oraz wyjaśnienie, dlaczego się boimy.

Wydarzenie rozpocznie nocny spacer po Skamieniałym Mieście. Zbiórka o godz. 17.55 przy głównej bramie rezerwatu. Po spacerze odbędzie się spotkanie z Krainą Podkowca w Muzeum Przyrodniczym.

Zaprasza: Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Kraina Podkowca.

 

Źródło info: beskidzielony.pl

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Głos rozsądku
Głos rozsądku 22.10.2021, 13:31
A wirusik aż zaciera rączki.
logik
logik 22.10.2021, 13:59
zamknij sie w domu i siedż juz do końca zycia. Wirusik jest, inne wirusiki też

Pozostałe