Zarobili wysokie mandaty, wzbogacili się o 10 punktów karnych i stracili prawko na trzy miesiące

  • 22.10.2021, 12:06
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Tarnowscy policjanci ruchu drogowego, na jednej ulicy zatrzymali dwóch… Fot. ilustracyjne/haloGorlice
Tarnowscy policjanci ruchu drogowego, w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut, na jednej ulicy zatrzymali dwóch kierowców, którzy rozpędzili swoje samochody do prędkości ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym. Obaj stracili swoje prawa jazdy oraz zostali ukarani grzywną w postaci mandatów. Obaj to mieszkańcy naszego powiatu.

 

W nocy z niedzieli na poniedziałek (17-18 października), policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość na jednej z „dwupasmówek” Tarnowa. Ruch był bardzo znikomy, jednak dwóch kierowców zapomniało o tym, że limity prędkości w terenie zabudowanym obowiązują wszystkich zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Pierwszy z nich, rozpędził swojego land rovera do prędkości 131 km/h. Zatrzymany około godz. 2, nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, gdzie i dlaczego się tak spieszy. Policjanci zatrzymali 47-letniemu kierowcy z Gorlic prawo jazdy, a za naruszenie przepisów w ruchu drogowym wystawili mandat w wysokości 500 złotych i dopisali do konta kierowcy 10 punktów karnych.

Drugi kierujący, kilkadziesiąt minut później, w tym samym miejscu, jadąc oplem, również przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. 32-letni kierowca z powiatu gorlickiego, również oddał swoje prawo jazdy oraz otrzymał 400-złotowy mandat, a jego konto kierowcy „wzbogaciło się” o 10 punktów karnych.

Obaj kierowcy przez najbliższe trzy miesiące nie wsiądą za kierownicę samochodu.

 

Źródło info: Małopolska Policja

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

1
1 22.10.2021, 12:28
ciekawe że identyczny opis sytuacji jest na g24 ,czyli informacje na zasadzie kopiuj wklej.............bardzo dobrze a prawko oddać po ponownym zdaniu testów na prawo jazdy ,tylko dlaczego Gorlicka policja ich nie potrafi zatrzymać a codziennie po mieście i okolicach szaleją tacy cwaniacy ,podobno w gm. Lipinki maja takich

Pozostałe