Nagroda Komisji Edukacji Narodowej dla Mirosława Wędrychowicza

  • 24.10.2021, 08:11
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Nagroda Komisji Edukacji Narodowej dla Mirosława Wędrychowicza Fot. ilustracyjne/haloGorlice
We wtorek (12 października 2021r.) Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz odebrał medal Komisji Edukacji Narodowej przyznany przez Ministra Edukacji Narodowej.

 

Medal przyznawany jest osobom legitymującym się wybitym, uznanym dorobkiem w zakresie oświaty i wychowania. Medale zostały wręczone odznaczonym  w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie przez p. Dorotę Skwarek Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Krakowie.

 

Wybitne zasługi i osiągnięcia, czyli dokładnie co?

Jak czytamy na stronie UM Biecz, który podał informację o wyróżnieniu, burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz jest osobą, która niewątpliwie wyróżnia się na polu działań nakierowanych na rozwój oświaty i wychowania. Czynił to zarówno jako nauczyciel i dyrektor, jak i później, jako samorządowiec.

Szczególnie ważnymi zadaniami realizowanymi w ostatnich latach były: budowa nowoczesnej hali sportowej w Bieczu, budowa publicznego żłobka w Bieczu,  rozbudowa placówek szkolnych w Libuszy, Strzeszynie, Racławicach i Rożnowicach, termomodernizacja budynków szkolnych w Racławicach, Rożnowicach, Sitnicy, Bieczu, Bugaju, Grudnej Kępskiej, poprawa bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży poruszających się pieszo do szkół w zakresie modernizacji dróg i budowy chodników, wyposażenie szkół w kilkaset sztuk sprzętu komputerowego, budowa placów zabaw przy szkołach w Bieczu, Binarowej, Bugaju  Libuszy, Racławicach, Rożnowicach, Strzeszynie, realizacja wielu remontów na trenie szkół.

 

Jego działalność związana z edukacją i wychowaniem nakierowana jest nie tylko na dzieci, ale także osoby niepełnosprawne (za pośrednictwem Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Rodzinie „Nadzieja” w Bieczu) i starsze (Kluby Senior + w Binarowej, Grudnej Kępskiej i Rożnowicach, Uniwersytet Złotego Wieku).

 

Edukacja i wychowanie przez sztukę

Urząd podkreśla na stronie, że nagroda jest elektem dużego zaangażowania burmistrza w systemowe rozwijanie propozycji edukacyjnych na terenie gminy. Jako sprawny organizator życia lokalnej społeczności, burmistrz w wyróżniający sposób inicjuje współpracę pomiędzy różnymi podmiotami w regionie. Dzięki temu możliwe jest realizowanie projektów takich jak program „Kulturalne Budzenie Biecza”, festiwal muzyki dawnej „Kromer Festival Biecz” czy aktualnie realizowany projekt „Literacki Biecz Wacława Potockiego”.

To nie pierwsze wyróżnienie związane z działaniami na rzecz edukacji i wychowania w gminie Biecz. Jak czytamy dalej na stronie urzędu:

już w 2016 r. Gmina Biecz została nagrodzona tytułem Małopolskiej Gminy Edukacyjnej, a Burmistrz Mirosław Wędrychowicz uhonorowany tytułem Mecenasa Srebrnej Kariery jako autorytet motywujący ludzi do działania na rzecz rozwoju zawodowego i edukacji. Przyznanie Burmistrzowi Biecza medalu Komisji Edukacji Narodowej świadczy o jego ogromnym zaangażowaniu na rzecz rozwoju oświaty, szkolnictwa oraz kultury i jest dowodem na poprawę warunków kształcenia w Gminie Biecz.  

 

Źródło info: UM Biecz

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sam
Sam 24.10.2021, 21:40
Teraz to Biecz na pewno Ministrowi da honorowe obywatelstwo- wzorem sąsiada. P.S. A Wędrychowicza to powinna prokuratura "nagradzać"😉-już niedługo.
Biecz
Biecz 24.10.2021, 21:09
Które zadanie jest "wybitne"? Wybudowanie jedynego na gminę żłobka czy też jedynej hali w Bieczu? Modernizacja szkół? Przecież to jest normalne zadanie, a nawet obowiązek we współczesnym świecie. Ale widać w psiie wszyscy zdobywają nagrody za nic.
M.
M. 26.10.2021, 19:16
Ale on nie jest z pis :)
🇵🇱
🇵🇱 24.10.2021, 11:38
A to pan burmistrz ma jakiś inny zakres obowiązków niż to co wymieniono powyżej 🤔
Ha
Ha 24.10.2021, 11:09
Ha ha ha

Pozostałe