Komputery i dostęp do internetu dla dzieci z rodzin popegeerowskich z Kobylanki i Zagórzan

  • 24.10.2021, 10:50
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Dofinansowanie na komputery dla dzieci z rodzin popeegerowskich w powiecie… Fot. ilustracyjne/pixabay
Gmina Gorlice zaprasza do składania wniosków na zakup sprzętu komputerowego i umożliwienie dostępu do internetu dla dzieci z rodzin popegeerowskich.

 

Na stronie internetowej gminy wiejskiej Gorlice pojawiła się informacja o możliwości aplikowania o środki finansowe w ramach projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym – granty PPGR”. Jako cel projektu określono udzielenie wsparcia dla rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

Czasu  na złożenie wniosku nie ma wiele, warto się pospieszyć

Jak czytamy na stronie Gminy Gorlice:

O wsparcie mogą starać się rodziny z miejscowości Kobylanka i Zagórzany, których:

1. dziecko zamieszkuje miejscowość w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej,
2. dziecko jest członkiem rodziny (krewnym w linii prostej, tj. rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie/opiekunem prawnym), który to pracował niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwał w miejscowości objętej PPGR,
3. dziecko nie otrzymało na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.Szczegółowo opisano także przedmioty, na które można uzyskać przedmiotowe dofinansowanie. Środki mogą być przeznaczona na:

a) sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami (maksymalna stawka za jednostkę komputera określoną w dokumentacji konkursowej, tj. 3,5 tys. zł za jednostkę stacjonarną lub laptopa oraz 1,5 tys. zł za zakup tabletu)
b) ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego;
c) usługę zapewniającą dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu.

 

Załączniki i terminy

Aby wniosek został zakwalifikowany, niezbędne jest przedłożenie:

  • oświadczenia opiekuna prawnego dziecka lub ucznia szkoły średniej, który osiągnął pełnoletniość,
  • dokumentu potwierdzającego, iż członek rodziny pracował niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwał w miejscowości objętej PPGR (np. świadectwo pracy)
  • informacji o Wnioskodawcy


Złożenie wniosku jest możliwe w Urzędzie Gminy Gorlice ( ul. 11 listopada 2, 38-300 Gorlice), do 29 października 2021 r. do godz. 15.30

Informacje dotyczące Programu znajdują się >>>na stronie Programu
Szczegółowe informacje i załączniki dostępne są także >>>na stronie Gminy Gorlice

 

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nevada
Nevada 24.10.2021, 18:14
PGR znikły wiele lat temu to jakie dzieci po PGR ach???
Gdzie był PGR w Kobylance???!!!
Chyba znowu ktoś zarobi... 😖
Ja
Ja 24.10.2021, 11:07
To jest żałosne :(

Pozostałe