Hej, miłośniku książek! Ile publikacji kupiłbyś za 11 tysięcy złotych?

  • 24.10.2021, 15:51
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Gminna Biblioteka Publiczna w Ropieuzyskała środki na zakup nowości wydawniczych… Fot. ilustracyjne/pixabay
Taki właśnie „problem” będzie miała do rozwiązania Gminna Biblioteka Publiczna w Ropie, która uzyskała środki na zakup nowości wydawniczych oraz wykupienie dostępu do zasobów elektronicznych. Dziś wiedza jest na wyciągnięcie ręki, dlaczego z tego nie skorzystać?

 

Jak informuje na swojej stronie UG w Ropie:

Gminna Biblioteka Publiczna w Ropie otrzymała w drodze konkursu dofinansowanie w wysokości 11 tys. zł ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Zadanie „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-bookówi/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0” ma na celu wzmocnienie potencjału bibliotek w środowiskach lokalnych poprzez wzrost atrakcyjności i dostępności ich zbiorów.

 

O tym, że warto korzystać z takich możliwości doskonale wiedzą nie tylko bibliotekarze, ale i czytelnicy.

Gorlicka MBP jest doskonałym przykładem na to, w jak spektakularny sposób można zmienić nie tylko wizerunek biblioteki, ale także nastawienie do czytelnictwa młodszych i starszych.

Książki są drogie. Bardzo drogie. Miara zamiłowania do książek nie zawsze może być więc liczona naszymi zakupami książkowymi, ale przede wszystkim umiejętnością korzystania z dostępu do nich: także tego nieodpłatnego i w pełni swobodnego!

 

Koniec października to też czas, w którym warto zapytać: czy jestem niestatystycznym Polakiem i przeczytałem w tym roku jakąś książkę?

 

Źródło info: UG w Ropie

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe