Gorlice. Prawie 15 mln złotych dofinansowania na modernizację otwartego basenu oraz oświetlenia w mieście

  • 25.10.2021, 13:18
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Prawie 15 mln złotych dofinansowania na modernizację otwartego basenu… Fot. UM w Gorlicach
Długo wyczekiwanego remontu doczeka się otwarty basen kąpielowy, a dzięki modernizacji oświetlenia poprawi się także bezpieczeństwo gorliczan! Miasto Gorlice otrzymało dokładnie 14 899 950 złotych dofinansowania na realizację tych ważnych działań w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”!

 

Wniosek na realizację zadania „Modernizacja bazy sportowo-rekreacyjnej Miasta Gorlice w celu poprawy jakości życia mieszkańców i zrównoważonego rozwoju miasta –
basen kąpielowy otwarty etap I”
uzyskał 9 mln 900 tys. złotych, co stanowi 90 procent szacunkowych kosztów zadania.

Celem inwestycji jest modernizacja miejskiego otwartego basenu kąpielowego, który co roku latem, służy wszystkim mieszkańcom. Obiekt funkcjonuje od ponad 40 lat, przez co uległ znacznej degradacji – obecnie jego stan techniczny oraz wizualny pozostawia wiele do życzenia, a jego potencjał pozostaje niewykorzystany. Inwestycja dotyczyć będzie zarówno robót budowlanych, jak i zakupów specjalistycznego wyposażenia basenu odkrytego, w tym zaplecza technicznego.

Realizacja zadania przyczyni się do poprawy jakości i komfortu gorliczan oraz mieszkańców regionu korzystających z basenu. Dodatkowo zmodernizowane, nowoczesne otwarte kąpielisko będzie atrakcyjnym punktem na mapie turystycznej regionu – dotychczas basen, ze względu na swój stan techniczny i estetykę, zwyczajnie nie przyciągał turystów.

 

Z kolei na realizację zadania „Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Gorlice z zastosowaniem opraw LED oraz systemu inteligentnego sterowania” miasto uzyskało 4 mln 999 tys. 950 złotych dofinansowania, a szacunkowy koszt zadania to 5 mln 555 tys. 500 złotych.

Zadanie obejmie wymianę opraw sodowych oświetlenia ulicznego na oprawy LED wyposażone w sterowanie oraz dostosowanie istniejących opraw LED do systemu sterowania, a także modernizację szaf oświetleniowych, wymianę bezpieczników słupowych, części wysięgników słupowych oraz instalację inteligentnego zarządzania oświetleniem.

Realizacja zadania wpłynie pozytywnie nie tylko na poprawę bezpieczeństwa, ale także pozwoli zadbać o środowisko, zmniejszając ilość zużytej energii elektrycznej oraz emisję dwutlenku węgla!

 

Źródło info: UM w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dida
Dida 26.10.2021, 00:10
I to jest news! Brawo rząd, brawo UM Gorlice. A Marczułajtis już zrobiła coś dla Gorlic czy dalej 0?
zrozpaczony
zrozpaczony 25.10.2021, 20:51
tyle milionów na takie coś a tu w Gorlicach sami starsi i nie będą chodzić się kąpać ...... no raczej chyba nie..... pustki i jeszcze raz pustki lokali tyle do wynajęcia, że aż strach przez miasto przechodzić a dla kogo ten remont to nie wiem
leszek_marchut
konopnicka 26.10.2021, 08:28
zrozpaczony ty lepiej sam wyjedź z Gorlic i więcej tu nie wracaj
Wielbiciel Barbary
Wielbiciel Barbary 25.10.2021, 18:42
Niech żyje PiS! Dziękujemy
Etacik wPiSowy
Etacik wPiSowy 25.10.2021, 23:48
Ty masz za co dziękować...
strona wuwuwu
strona wuwuwu 25.10.2021, 18:12
Ten blaszak po lewej nijak nie pasuje na tym zdjęciu do otoczenia.
Podpis
Podpis 25.10.2021, 16:37
Póki co jest polski swąd a nie ład, ale jak ktoś słusznie napisał "sie dodrukuje'... Wymiana oświetlenia jak najbardziej, ale czy basen odkryty jest aż tak ważny w chwili kiedy kończy się remont krytej pływalni? Czy uruchomienie prawdziwego monitoringu i wymiana instalacji co/gaz/woda nie jest ważniejsza?
Rodzic
Rodzic 25.10.2021, 20:07
Nie jest wazniejsza , a inwigilacja ludzi nie jest nam potrzebna . Podczas kampani remont tego "skansenu" był zawsze na ustach owczesnych wlodarzy, ale jakos efektow zero . Dobrze , ze mamy PIS i ich Nowy Ład 👪
Podpis
Podpis 26.10.2021, 18:31
Czyli jak ci NIE DAJ BOŻE samochód dziecko potrąci i ucieknie to dalej będziesz przeciw "inwigilacji" w Gorlicach? Kto normalny, oprócz wielbicieli wpisdu oraz dodkrukowanego ładu chce kolejną pływalnie zamiast poprawy bezpieczeństwa i infrastruktury w mieście? NIKT
Pisnadrzewo
Pisnadrzewo 25.10.2021, 14:36
Pan premier na kartoniku przywiózł tą kwotę ? Bo tzw. Polski Ład to na razie jest w sferze (cytując klasyka) wyimaginowanej rzeczywistości.
~~~~ja
~~~~ja 25.10.2021, 16:50
Niektórych nigdy nie zadowoli lepiej jak "Pieniędzy nie ma i nie będzie".
🇵🇱
🇵🇱 26.10.2021, 20:48
"Piniędzy"*😎
LOL
LOL 26.10.2021, 18:33
O, pijaczyna się znowu uaktywnił! Teraz już widzę kolejny poziom przed samą delirką bo już nawet nieistniejące pieniądze bez żadnego pokrycia mu się podobają. Do dna!
gornik
gornik 25.10.2021, 20:14
DOKŁADNIE chyba ze są zakopne w Zakopanem to je chętnie wykopie😂
Pisnadrzewo
Pisnadrzewo 25.10.2021, 19:32
Te, wszystko wiedzący ! Przecież tych pieniędzy nie ma i najprawdopodobniej nie będzie. Proste jak budowa cepa. Ale nie dla ciebie.
Antypeło
Antypeło 26.10.2021, 14:07
Bo platfusów nie wpuszczają haha
leszek_marchut
konopnicka 26.10.2021, 08:31
pisnadrzewo sam jesteś cep i pewnie nigdy na basenie nie byłeś
...
... 25.10.2021, 20:28
Tak niestety bylo za czasow hiPOkrytow , ale jakos aktualni rzadzacy ( oby jak najdluzej ) zawsze potrafią znalezc pieniądze na sluszne cele ... BRAWO
AntywPiS
AntywPiS 25.10.2021, 23:50
Większych hipokrytów jak ci twoi to nie ma i nie było...
leszek_marchut
konopnicka 26.10.2021, 08:32
są w totalnej opozycji
Pisnadrzewo
Pisnadrzewo 25.10.2021, 19:07
Odezwał się ja wiem wszystko.
bzik
bzik 25.10.2021, 14:48
oj tam oj tam. Się dodrukuje
KF