Podróżują i zdobywają wiedzę. Uczniowie z Gorlic w Auschwitz-Birkenau, a ci z Biecza we Włoszech

  • 28.10.2021, 17:06
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie z Biecza z wizytą we włoskiej Verbanii Fot. UM w Bieczu
Październik powinien zostać obwołany miesiącem aktywnego zdobywania doświadczeń! Uczniowie z wielu szkół naszego regionu ostatnie tygodnie spędzili na podróżowaniu, zdobywaniu nowych doświadczeń i wiedzy. Podróże kształcą!

 

Gorliccy uczniowie w miejscu kaźni

W dniach 15, 19 i 21 października bieżącego roku odbyły się wycieczki dedykowane niemal 350 uczniom gorlickich szkół. Kierunek był jeden: obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili niezwykle ważne historycznie miejsce. Pamięć o wydarzeniach, które miały tam miejsce jest jednym z kluczowych elementów edukacji młodych pokoleń Polaków.

Wyjazd zrealizowano w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę”.
 

Bieccy uczniowie z wizytą we włoskiej Verbanii

Od 10 do16 października uczniowie ze szkoły podstawowej nr 2 w Bieczu uczestniczyli w wyjeździe zrealizowanym w ramach programu Erasmus +. Mimo, że program zapoczątkowano ponad rok temu, wyjazd był możliwy dopiero teraz. 

W projekcie partnerskim biorą udział łącznie uczniowie z Portugalii, Włoch, Bułgarii i Polski. Pierwszym gospodarzem byli uczniowie z północnych Włoch, którzy zaprosili swoich kolegów do Verbanii, nad jeziorem Maggiore.
Zwiedzano region, podziwiano zabytki kultury, realizowano także zajęcia praktyczne, których tematem przewodnim było rozwijanie inteligencji emocjonalnej i umiejętności miękkich. W czasie realizowanej we Włoszech debaty uczniowie uczniowie musieli zmierzyć się z tematem Brexitu, który nawet dla wielu dorosłych byłby ogromnym wyzwaniem.

 

Dodatkowo w mijającym miesiącu wielu uczniów skorzystało z programu „Poznaj Polskę”, o którym pisaliśmy szerzej w tekście >>>Które szkoły uzyskały dofinansowanie wycieczek i na co wydano te pieniądze? Wykorzystane szanse

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pisnadrzewo
Pisnadrzewo 28.10.2021, 18:31
Pozwolić teraz rozmawiać uczniom o Brexicie to jak wyrok śmierci dla p. dyrektora. Na jego miejscu już szukałbym sobie nowej roboty. Dobra zmiana w osobie Czarnka już jedzie do Biecza.

Pozostałe