Kreatywnie, logicznie, nowocześnie, z uśmiechem – tak się uczą w Ropie!

  • 06.11.2021, 09:03
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Kreatywnie, logicznie, nowocześnie, z uśmiechem – tak się uczą w Ropie! Fot. UG w Ropie
Z okazji stulecia urodzin Stanisława Lema, niesamowitego pisarza literatury fantastyczno-naukowej, w Szkole Podstawowej nr 2 w Ropie zrealizowano warsztaty kodowania.

 

W czwartek (28 października) odbyło się spotkanie, które poprowadził Daniel Sokołowski, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach. Z okazji roku Stanisława Lema zrealizował warsztaty dla uczniów, którzy z otwartymi umysłami zaczęli naukę przez zabawę. Był to wstęp do nauki kodowania z pomocą przyjaźnie wyglądających robocików.


Co roboty mają wspólnego z kodowaniem?

W czasie zajęć uczniowie poznali podstawy „uczenia robotów” tego, czego człowiek od nich oczekuje. Kodowanie to przede wszystkim precyzyjne instrukcje, jasne komunikaty, komendy.

Czy zaplanowanie pracy robotowi jest trudnym zadaniem? Z pewnością trzeba do tego wyobraźni i umiejętności planowania przyszłych działań. Nieco więcej opowiedzieć mogą Wam uczestnicy warsztatów, które przeprowadzono w Ropie. Młodzi pasjonaci nowych technologii uczyli się wykorzystując Ozoboty i Photony do nauki kodowania i programowania.


Uczą się z uśmiechem o rzeczach, które są nową normą

Photony miały wykonać kolejne zadania, poruszać się w konkretnych kierunkach, zgodnych z intencją uczniów. Uczniowie mieli programować działanie robotów tak, by rozpoznawały kolory, omijały przeszkody. Zadania dla Ozobotów obejmowały zaś planowanie tras, którymi miały poruszać się maszyny.

Zajęcia pełne były uśmiechu i nauki, która przychodziła z łatwością. Tego typu zajęcia nie są obecnie czymś nietypowym, ale stanowią coraz częściej podstawę edukacji na wszystkich etapach nauczania. To nowa wiedza podstawowa, od której nie sposób uciec.

 

Źródło info: UG w Ropie

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe