Nie widzieli się od matury – ponad 30 lat

 • 15.11.2021, 19:02
 • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Gorlice widok z drona halogorlice zlot absolwentów 2022 Fot. Zlot Absolwentów - GORLICE 2022 | Marcin Marczewski
Zapowiada się wielka impreza towarzysko - integracyjna, jakiej Gorlice jeszcze nie widziały. Organizatorzy zapraszają do naszego miasta wszystkich absolwentów szkół średnich i podstawowych z lat 90.

 

Według Komitetu Organizacyjnego na zlot przyjadą Gorliczanie ze wszystkich kontynentów

Najliczniejsza ekipa przybędzie z USA, ale będą również osoby z Chin czy Australii. Niektórzy z nich zobaczą się po raz pierwszy od 30-40 lat – mówią organizatorzy.

Zlot będzie trwał trzy dni, od piątku do niedzieli, między 24 a 26 czerwca 2022 roku. Zarezerwowano już większość bazy noclegowej i restauracyjnej w Gorlicach na czas spotkań.

 


Harmonogram imprez dostępny TUTAJ

 • 24 czerwca 2022 (piątek) - Zlot Szkół Podstawowych + Zlot SP6 Stare Hallera
 • 25 czerwca 2022 (sobota) - Zlot Szkół Średnich
 • 26 czerwca 2022 (niedziela) godz. 16-20 - Piknik Towarzyskie na rynku w Gorlicach (lub ognisko i grill w hotelu LORD)

 

Plan na niedzielę jest jeszcze w powijakach, ale organizatorzy będą zwracać się do miasta z prośbą o pomoc w rezerwacji i organizacji gorlickiego rynku dla wszystkich absolwentów.

Ten dzień jest jeszcze omawiany i lada chwila będziemy mieć konkretny rozkład jazdy, o czym na pewno poinformujemy – mówią organizatorzy.

Myślimy o zorganizowaniu pokazu laserów połączonego z muzyką elektroniczną w niedzielę wieczorem i szukamy najlepszej lokalizacji do tego projektu. Jeśli jednak ktoś ma jakąś ciekawą koncepcję jak zorganizować ten dzień wspólnie dla wszystkich prosimy o kontakt ( [email protected] ) zachęcają.


Czekamy na Ciebie

Największy problem, z jakim boryka się Zlot 2022 to dotarcie do wszystkich zainteresowanych. Przeszkód jest wiele, w przypadku kobiet: zmiana nazwiska, brak profili na portalach społecznościowych, czy też zmiana miejsc zamieszkania. Dlatego jeśli czytasz ten artykuł, udostępnij go i powiedz o nim swoim znajomym. Może spotkacie się właśnie na planowanym Zlocie Absolwentów!

 

Zapraszamy także wszystkich nauczycieli

Zaproszenie na Zlot 2022 dotyczy również wszystkich nauczycieli, którzy uczyli w gorlickich szkołach w latach 90-tych.

Większość z nich jest dzisiaj na emeryturze, nie posiada kont na portalach społecznościowych stąd wielka prośba od organizatorów do wszystkich, którzy mają kontakt z jakimkolwiek nauczycielem, o przekazanie informacji o zlocie z prośbą o potwierdzenie swojej obecności.


Jak pomóc organizatorom w rozpowszechnieniu informacji o zlocie?

Wystarczy przekazać prosty adres naszej strony internetowej www.gorlice2022.pl lub dołączyć do wydarzenia na facebooku.

Tam zostaniecie odpowiednio pokierowani:

 • jak się zapisać,
 • jak potwierdzić obecność,
 • kto już potwierdził obecność,
 • szczegółowy i aktualny harmonogram imprezy,
 • wykaz dostępnej bazy noclegowej dla osób, które nie mają się gdzie zatrzymać,
 • udostępnić ten artykuł dalej ;) Niech wieści się niosą! Dziękujemy!


Drugi ważny punkt spotkań. Organizatorzy udostępniają szeroką bazę informacji

Oprócz organizacji zlotu i integracji Gorliczan uruchomiona zostanie specjalna platforma, na której wszyscy producenci oraz usługodawcy z Gorlic mogą umieszczać bezpłatnie wpisy dotyczące oferowanych usług i produktów. Koncepcja tego projektu jest taka, aby Gorliczanie, którzy wyjechali z Gorlic i mieszkają w innych miastach mogli zamawiać różne produkty i usługi wytwarzane przez gorlickie firmy, tym samym wspierać swoje rodzinne miasto.


Marcin Marczewski, jeden z organizatorów zlotu mówi:

Jeden z naszych kolegów z Gorlic, który od lat mieszka w Warszawie zamawiał artykuły biurowe z Jasła, bo było taniej niż w Warszawie. Jego firma ma kilkanaście milionów złotych rocznie obrotu i tych artykułów zamawiała naprawdę sporo. Później dowiedział się, że te same artykuły mógłby zamawiać w Gorlicach w tej samej cenie i ostatecznie zmienił Dostawcę.

Ja również przez wiele lat kupowałem sprzęt komputerowy w Warszawie za cenę ok. 20% wyższą niż ten sam sprzęt oferowany w Gorlicach. Od lat wszystkie komputery i sprzęt peryferyjny kupuję w Gorlicach i jestem bardzo zadowolony! To same plusy: nie dość, że płacę mniej, to dodatkowo „zostawiam” pieniądze w moim rodzinnym mieście. Prosta sprawa!

Warszawa sobie jakoś poradzi bez moich zamówień. Osobiście w Gorlicach widzę ogromny potencjał usług poligraficznych, które nie tylko są wysokiej jakości, ale również są również znacznie tańsze niż w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu.

 

Warto więc wysłać maila do organizatorów wraz z opisem oferowanych usług oraz danymi kontaktowymi. Trzymamy kciuki za powodzenie tego projektu!


Trzecim celem organizacji tego zlotu – jak zapewniają organizatorzy – jest przeprowadzenie Panelu Dyskusyjnego Online dotyczącego obecnego stanu terenów przy Cmentarzu Wojennym numer 93 na Górze Cmentarnej.

Organizatorzy chcą zaprosić do tego Panelu okolicznych mieszkańców w celu przedyskutowania możliwości podjęcia jakichkolwiek działań zmierzających do przywrócenia stanu tych terenów wokół cmentarza do czasu sprzed 30 lat.

Chcielibyśmy, by ten piękny majestatyczny Cmentarz znów był widoczny z każdego niemal miejsca Gorlic. Tak, aby ten piękny widok, który niegdyś można było podziwiać z Cmentarza i który przedstawiamy na naszej stronie zlotu przywrócić – mówi jeden z pomysłodawców tego projektu.

 

Organizatorzy czekają na zgłoszenia obecności do końca marca 2022. Wszelkie informacje dotyczące harmonogramu imprez, kosztów poszczególnych spotkań, miejsc spotkań czy rezerwacji bazy noclegowej znajdziecie na stronie zlotu: www.gorlice2022.pl

Zapiszcie się już dzisiaj, prześlijcie e-maila lub skontaktujcie się z koordynatorami wyszczególnionymi na stronie w zakładce „Organizatorzy”

Serdecznie zapraszamy!

 

Materiał nadesłany: Zlot Absolwentów - GORLICE 2022 | Marcin Marczewski

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe