Ropa. Wyremontowana droga to bajpas na wypadek problemów komunikacyjnych na krajówce

  • 16.11.2021, 09:51
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Remont drogi w Ropie w powiecie gorlickim Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Mieszkańcy gminy Ropa już korzystają z wyremontowanego odcinka drogi Księże oraz wiaty wystawienniczo-targowej, która stanęła nieopodal kościoła i Hyblówki. W uroczystym otwarciu inwestycji wzięli udział lokalni samorządowcy, ale również poseł na sejm RP Barbara Bartuś i wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

 

Wartość zadania wyniosła ponad milion złotych, a kwota udzielonego dofinansowania to z kolei ponad 625 tys. złotych, co stanowiło 60 procent kosztów kwalifikowanych zadania. W ramach remontu wykonano m.in. przebudowę jezdni i poboczy, powstał chodnik, przejścia dla pieszych i parking, wykonano również odwodnienie drogi, oświetlenie uliczne oraz inne elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Ta droga, którą właśnie oficjalnie otwieramy to nie tylko dojazd do naszego cmentarza, choć to jest bardzo istotne zwłaszcza w czasie listopadowych świąt, gdy odwiedzamy groby. Jednak tu musimy patrzeć bardziej w przód i myśleć o tym fragmencie, jak o swoistym bajpasie na wypadek problemów komunikacyjnych na drodze krajowej nr 28 – mówił Karol Górski, wójt gminy Ropa.


Droga gminna Księże biegnie od centrum Ropy, równolegle do krajówki i gdyby konieczne było wyznaczenie objazdu, to właśnie tą drogą byłby on najbardziej naturalny.

Inwestycje realizowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to realne wsparcie dla mieszkańców. To inwestycje poprawiające bezpieczeństwo i komfort codziennego funkcjonowania. Dotrzymujemy słowa – Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to inwestycja w Polskę lokalną – stała i priorytetowa dla polskiego rządu – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


W czasie spotkanie uroczyście oddano do użytku również wiatę wystawienniczą, która będzie służyła uczestnikom różnych przedsięwzięć kulturalnych czy handlowych, ale także rzemieślnikom oferującym swoje wyroby.

 

Źródło info i foto: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

 

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (8)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

.
. 16.11.2021, 15:05
Koniaczek? Podwójny...Stać mnie!
PL
PL 16.11.2021, 12:45
Bezczeszczenie barw narodowych
to po premii...
to po premii... 16.11.2021, 11:37
Wyromontowali sami i za swoje? To co to za wyczyn? Ja za czyjeś pieniądze też bym potrafił wyremontować...

Pozostałe