Ostatni tydzień na lokalnych drogach: wysyp pijanych kierujących i kolizji

  • 20.11.2021, 12:30
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Trójkąt ostrzegawczy wypadek w Gorlicach Fot. ilustracyjne/haloGorlice
Publikujemy policyjne podsumowanie ostatniego tygodnia – od soboty 13 listopada do piątkowego poranka 19 listopada.

 

Gorlice, ulica Chopina. Kompletnie pijany rowerzysta

W sobotę (13 listopada) około godz. 3.40  policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Okazało się, że gorliczanin jechał swoim jednośladem w stanie nietrzeźwości – badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się dwa promile alkoholu. Policjanci wręczyli mężczyźnie 500 zł mandat, a do domu musiał wrócić na piechotę.


Stróżówka. Stłuczka dostawczaków

W sobotni poranek na drodze gminnej doszło do zderzenia lusterkami renaulta ze Stróżówki i fiata z Gorlic. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zadecydowali o współwinie kierowców – uznali, że obaj nie zachowali szczególnej ostrożności podczas wymijania, dlatego każdy z nich dostał 220 zł mandatu i sześć punktów karnych.


Szymbark. Klasyczne najechanie na tył

W sobotnie południe na drodze wojewódzkiej doszło do kolizji dwóch osobówek. Kierowca volvo, mieszkaniec Kobylanki, nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył fiata. Sprawca został ukarany 220 zł mandatem i sześcioma punktami.


Łużna. Rowerzysta ze „wspomaganiem”

Sobotnie popołudnie przyniosło kolejne zatrzymanie rowerzysty pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec Łużnej wydmuchał dwa promile – policjanci wypisali mu pięć stów mandatu, a do domu musiał wrócić prowadząc rower.


Gorlice, ulica Słowackiego. I kolejny rowerzysta z promilami

Jeszcze tego samego dnia do kontroli drogowej został zatrzymany kolejny rowerzysta. Gorliczanin również był pod wpływem alkoholu – badanie alkomatem pokazało, że w jego organizmie znajduje się 1,5 promila. Policjanci wypisali mężczyźnie 500 zł mandat.


Łużna. Kontrola drogowa zakończona w sądzie

W poniedziałkowe popołudnie (15 listopada) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renaulta z Nowego Sącza. Podstawą do kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 30 kilometrów na godzinę. Okazało się ponadto, że mężczyzna prowadził swój samochód pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień, co jest przestępstwem. Za oba przewinienia rozliczy go teraz sąd.


Libusza. Pięć stów mandatu dla rowerzysty

We wtorkowe przedpołudnie (16 listopada) policjanci w czasie rutynowego patrolu zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Mieszkaniec Binarowej jechał swoim jednośladem mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Mężczyzna ma teraz do zapłaty 500 zł mandat.


Szalowa. Stłuczka w czasie cofania

Jeszcze tego samego dnia, kilkanaście minut po południu, kierowca renaulta nie zachował szczególnej ostrożności podczas cofania i doprowadził do stłuczki z volkswagenem. Sprawca, mieszkaniec Nowego Sącza, został ukarany 220 zł mandatem i sześcioma punktami.


Gorlice, ulica 11 Listopada. Parkingowa kolizja

W środę (17 listopada) około godz. 7.40 kierująca fordem gorliczanka podczas cofania nie zachowała szczególnej ostrożności i najechała na citroena. Kobieta została ukarana 220 zł mandatem i sześcioma punktami.


Strzeszyn. Z trzema promilami za kółkiem osobówki

W czwartek (18 listopada) kilkanaście minut po godz. 8 patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę opla. Policjanci bardzo szybko zorientowali się, że siedzący za kierownicą osobówki mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem tylko to potwierdziło – w organizmie mężczyzny było trzy promile. Mundurowi zabrali mieszkańcowi Strzeszyna prawo jazdy, a za jazdę na podwójnym gazie odpowie przed sądem.


Ropica Polska. Za szybko i... do rowu

W piątkowy poranek (19 listopada) kierowca audi, mieszkaniec Libuszy, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i wjechał do rowu. Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Został ukarany 300 zł mandatem i sześcioma punktami.

 

Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

??
?? 22.11.2021, 03:42
Pijany rowerzysta nie dostosował warunków i przekroczył prędkość w terenie niezabudowanym. Bywało i tak.
observer
observer 22.11.2021, 09:06
Bo to był demon prędkości ten rowerzysta.Spieszył się przecież do pracy na poranną zmianę :)
facioo
facioo 20.11.2021, 18:00
Za szybko i... do rowu
Moje auto i mój rów, co policji do tego, że chciałem po rowie pojeździć? Komu to szkodzi???

Pozostałe