Biecz. Dzielnicowy wręczył przedszkolakom kamizelki odblaskowe

  • 23.11.2021, 13:00
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Dzieci ze szkoły podstawowej w Bieczu w kamizelkach odblaskowych Fot. KPP w Gorlicach
Jesień to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Wcześnie zapadający zmrok oraz zmienna aura stwarzają duże niebezpieczeństwo zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się wówczas mniej widoczni na drodze. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników dróg dzielnicowy bieckiego komisariatu – mł. asp. Krzysztof Gucwa, spotykał się z przedszkolakami, których obdarował kamizelkami odblaskowymi przekazanymi przez Spółdzielnię Socjalną „Bieczynek”.

 

Jesień i zima to niebezpieczny okres dla użytkowników dróg. Wcześnie zapadający zmrok i zmienna pogoda powodują, że piesi w sposób szczególny narażeni są na potrącenie. Dotyczy to także dzieci, które każdego ranka zmierzają do szkół i przedszkoli, a w godzinach popołudniowych wracają do swoich domów. To właśnie ten czas jest dla nich najbardziej niebezpieczny na drodze.

O bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników dróg z terenu gminy Biecz zadbał dzielnicowy – mł. asp. Krzysztof Gucwa. W ciągu kilku ostatnich tygodni odwiedził przedszkolaków z Biecza, Grudnej Kępskiej, Racławic, Rożnowic i Sitnicy. W czasie spotkań maluchom przypominał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypomniał jak prawidłowo przekraczać jezdnię i poruszać się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza. Wyjaśnił także dzieciom, jak ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie kamizelek lub elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność na drodze.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe kamizelki przekazane na ten cel przez Rafała Tybora, prezesa Spółdzielni Socjalnej „Bieczynek”. Dzieci obiecały, że codziennie będą z nich korzystać podczas drogi do i z przedszkola oraz za każdym razem, gdy zdecydują się wyjść z domu.

 

Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe