Uwaga! Woda w bobowskiej sieci wodociągowej niezdatna do użycia [AKTUALIZACJA]

  • 2 dni temu, 08:35
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Woda w kranie niezdatna do spożycia w Bobowej Fot. ilustracyjne/freepik
Pojawiła się ważna informacja dla mieszkańców Bobowej i okolicy. Ze względu na stwierdzone skażenie, woda z kranu nie może być spożywana, ani używana do przygotowywania posiłków.

 

W pełnej treści komunikatu czytamy, że na mocy decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gorlicach (wydanej 24 listopada 2021 roku) stwierdzony został

(...) brak przydatności do spożycia wody dostarczanej przez Gminną Jednostkę Usług Komunalnych w Bobowej, informuje się, że woda z kranu nie może być spożywana ani używana do przygotowywania posiłków. Woda może być wykorzystywana jedynie do celów sanitarnych tj. WC.

W wyniku przeprowadzonych badań przez PSS w Gorlicach stwierdzono obecność bakterii grupy Clostridium w ilości 3 jednostki/100 ml.

Burmistrz Bobowej  informuje, że wodę zdatną do spożycia można pobierać z zabezpieczonych w tym celu beczkowozów na ul. ks. Jana Czuby w Bobowej (parking obok Policji) oraz na Placu Targowym ul. Grunwaldzka:

– środa (24 listopada 2021 r.) od godz. 15 do godz. 20

– czwartek i piątek (25-26 listopada 2021 r.) w godzinach od 6-12  oraz od godz. 13.30 do godziny 20.

Trwają czynności odkażające i płukanie sieci wodociągowej. W dniu dzisiejszym zostało zlecone kolejne badanie wody.

Komunikat o ponownej przydatności do użytkowania wody  w zakresie przeznaczenia do spożycia zostanie ogłoszony wraz z otrzymaniem decyzji z PSSE w Gorlicach potwierdzonej wykonanymi badaniami.

 

Oficjalne informacje o uzdatnieniu wody jeszcze się nie pojawiły. Kiedy tylko zostaną upublicznione, podana zostanie aktualizacja komunikatu.

 

AKTUALIZACJA

Na stronie naszabobowa.pl pojawiła się nowa informacja:

Gminna Jednostka Usług Komunalnych w Bobowej informuje, że w próbkach wody pobranych do badania w dniu 24 listopada 2021r. ( tj. w środę ) przez akredytowane laboratorium Petrogeo Przedsiębiorstwo Usług Laboratoryjnych i Geologicznych w Jaśle nie stwierdzono obecności żadnych bakterii.

 

Odpowiedni komunikat wydał też wczoraj gorlicki sanepid, komunikując, że po zapoznaniu się z wynikami badania próbek, pobranych 24 listopada stwierdzono, że woda nadaje się do spożycia.

Treść komunikatu możecie poznać >>>TUTAJ

 

Źródło info: bobowa.pl

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe