Halo – tu weekend! Dorośli, Dziady Beskidzkie, Andrzejki w Krainie Rysia...

  • 26.11.2021, 13:06
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Koncerty i wernisaże w powiecie gorlickim Fot. materiały promocyjne/halogorlice.info ©
Jak co piątek podpowiadamy, gdzie spędzić czas w nadchodzący weekend! Zgodnie z Waszymi sugestiami w rozpisce będziemy również umieszczać wydarzenia, które czekają nas w najbliższym tygodniu. Klikając w datę – zostaniecie przekierowani do szczegółowych opisów.

 

Zespół składa się z pięciu artystów i powstała w 2018 roku. Dorośli zaprezentują akustyczny, piosenkowy projekt z polskimi tekstami, wpisujący się nurt slow-life, alt-country, new-folk.

Więcej o zespole dowiecie się z naszego podcastu >>> Oto Dorośli. Ich płyta to sztos! Miesiąc po premierze miała niemal sto tysięcy odsłuchań

 

Spektakl przygotowany przez wielopokoleniową grupę teatralną Plemię z Uścia Gorlickiego. Na scenie zobaczymy aktorów profesjonalnych i amatorów, muzyków i pieśniarzy. Na żywo zagra band muzyczny, orkiestra dęta i zaśpiewa chór. Autorką scenariusza jest Monika Babula.

Więcej o spektaklu dowiecie się z naszego podcastu >>>Zaczynamy nową serię! Monika Babula: prababki wezwały mnie Beskid Niski i z relacji po premierze >>>Dziady Beskidzkie „na deskach” Zacisza. Było... magicznie. Chcemy więcej!

 

II edycja Festiwalu Wielu Kultur. W programie aż trzy koncerty zespołów: Krviva Drina, Ukoja i PotOCK.

Krviva Drina to zespół łączący karpacką melancholię z gorącymi brzmieniami południa. Ukoja pochodzi z Krakowa i podczas koncertu zagra autorskie utwory oraz oryginalne opracowania ludowych pieśni łemkowskich, węgierskich, bułgarskich i serbskich. Z kolei PotOCK to pięć góralskich wokali połączonych z brzmieniem basu, gitar i perkusji,
które tworzą muzykę rockową z ludowymi tekstami.

 

Wstęp wolny – wystarczy być.... Grzegorz Płaczek wraz z Piotrem Szlachtowiczem z wrealu24 dzielą się energią, słuchają ludzi, wspólnie walczą o wolność oraz starają się łączyć środowiska wolnych ludzi w całej Polsce. Oczywiście istnieje również możliwość podpisania książek i otrzymania osobistej dedykacji. Krok po kroku planują przyszłe spotkania. Grzegorz Płaczek i Piotr Szlachtowicz spotykają się z ludźmi w dużych miastach, ale również spotykają się z Polakami w małych wsiach i gminach. Tym razem zawitają do Gorlic.

 

W czasie koncertu usłyszymy 12 kompozycji malowanych dźwiękiem. Do ich skomponowania posłużyło 12 prac Nikifora. Wystąpią: Ra-v Boni Boniśniak, Mirosław Bogoń, Tomasz Kubala i Piotr Przyrowski.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe