Gorlickie parafie w obliczu pandemii: gdzie będzie można nabyć opłatki?

  • 28.11.2021, 12:47
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Bazylika w Gorlicach z lotu ptaka Fot. halogorlice.info ©
Dziś pierwsza niedziela adwentu, dlatego myśli wielu osób zaczynają się kierować w stronę stajenki betlejemskiej, która już niedługo będzie w centrum naszej uwagi. W związku z tym pojawia się praktyczne pytanie dotyczące obchodów Bożego Narodzenia. Jak w tym roku będzie wyglądała w gorlickich parafiach dystrybucja opłatków?

 

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Przeglądając kolejne strony parafialne, widzimy, że wybrano różne rozwiązania.

Na stronie gorlickiej Bazyliki czytamy, że poświecenie opłatków dokonane zostało na sumie. Ze względu na sytuację epidemiczną, nie będzie prowadzone roznoszenie opłatków po domach parafian. Opłatki można nabywać w związku z tym w zakrystii oraz przy stoliku wystawionym przed budynek kościoła.

Podobne rozwiązanie wybrano w parafii pw. Andrzeja Boboli w Gorlicach. Poświęcone na mszy opłatki będą rozprowadzane w zakrystii.

 

„Pan organista jest zaszczepiony”

Inne rozwiązanie przyjęto w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach-Gliniku. Tutaj ogłoszenia parafialne były w tym zakresie najobszerniejsze. Jak czytamy na stronie, opłatki można nabywać tradycyjnie, w zakrystii. Z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych (tzn. z zachowaniem dystansu, w maseczce i bez wchodzenia do wnętrza domów i mieszkań), na Górnym Osiedlu opłatki będzie rozprowadzał parafialny organista. Jak czytamy w treści ogłoszeń parafialnych:

Pan Organista jest zaszczepiony.

 

Początek wizyt z opłatkami zaplanowano na środę. Wizyty rozpoczną się od strony ulicy Korczaka i będą prowadzone od godz. 8 do 20 z przerwą na mszę świętą, wieczorną (godz. 17-18).

Tradycyjna forma roznoszenia opłatków utrzymana została także w parafii pw. św. Jadwigi Królowej, gdzie na stronie parafii czytamy dziś krótką informację o kontynuacji roznoszenia opłatków przez kościelnego na terenie parafii.

 

Źródło info: Bazylika Gorlice / parafia pw. św. Andrzeja Boboli Gorlice / parafia pw. św. Jadwigi Królowej Gorlice / parafia w Gorlicach-Gliniku

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Małopolanin
Małopolanin 29.11.2021, 10:04
Roznoszenie opłatków po domach to wyciąganie kasy na siłę i za wszelką cenę nawet w obliczu cowid19 ale czegoż to człowiek nie uczyni dla Pieniądza!!!
strona wuwuwu
strona wuwuwu 29.11.2021, 11:45
Jeszcze napisz, że butem kopią w drzwi. A jak nie otworzysz, to siłą wyważają...
~~~~ja
~~~~ja 29.11.2021, 11:34
Na siłę? Musisz przyjąć opłatki? Nie! Tak samo jak nie musisz i nigdy nie musiałeś przyjmować księdza.
Nie można zwyczajnie powiedzieć "nie, dziękuję"?
Organista
Organista 28.11.2021, 22:56
Są w Gorlicach sklepy Religine a tam płatki kosztują do 5 zł.
oszczepieniec
oszczepieniec 28.11.2021, 14:58
„Pan organista jest zaszczepiony” szczepieńcy też roznoszą zarazki i jeszcze częściej chorują na covid.......

Pozostałe