Dni Honorowego Krwiodawstwa. Medale trafiły do najbardziej zaangażowanych

  • 29.11.2021, 10:30
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Uroczysta gala z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa w kasztelu w Szymbarku Fot. halogorlice.info ©
W ubiegły czwartek (25 listopada) krwiodawcy z naszego powiatu spotkali na uroczystej gali z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa, które zostały ustanowione w 1972 roku przez Polski Czerwony Krzyż, by docenić zasługi honorowych dawców krwi.

 

Tradycyjnie już gorlickie obchody zaczęły się od odśpiewania hymnu Polskiego Czerwonego Krzyża. Potem rozpoczęła się najważniejsza część uroczystości – krwiodawcy, którzy swoją postawą i zaangażowaniem dali przykład wzorowej pracy społecznej, pomocy bliźnim i bezinteresownego oddania siebie drugiemu człowiekowi uhonorowani zostali medalami.

W tym roku otrzymali je: Piotr Mika, Piotr Duran, Rafał Dobek i Artur Janek.

W dowód uznania za najpiękniejszy dar – bezinteresowne oddawanie krwi wręczone zostały również odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I, II i III stopnia.

Wyróżnienia dla najaktywniejszych krwiodawców oraz osób wspierających krwiodawstwo zostały wręczone przez: starostę Marię Gubałę oraz sekretarz OO PCK Kraków Elżbietę Wojnę-Dyląg.

W uroczystości wzięli także udział lokalni samorządowcy, kierownictwo Polskiego Czerwonego Krzyża i kierownictwo Regionalnego Centrum Krwiodawstwa Krwiolecznictwa w Gorlicach.

Galę uświetnił wstęp Jana i Stanisława Matułów z zespołem Halni. Organizatorem uroczystości był Oddział Rejonowy PCK w Gorlicach.

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (116)


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pirat
Pirat 01.12.2021, 14:27
Raczej chyba w tej działalności społecznej nie o to chodzi!. Jakbym tak myślał, to bym krwi nie oddawał.
Pirat
Pirat 01.12.2021, 10:25
Brawo Trucker. To jest konkretna sugestia. Wyróżniono ponad 40 osób, w artykule wskazano tylko cztery, a zdjęć z odznaczonymi ani jednego. Faktycznie zdjęcia mogą obrazować pokaz Kapeli Regionalnej, a nie Gali Krwiodawców. Uznanie za sugestie.
fghjk
fghjk 01.12.2021, 13:39
W sumie tyle samo masz z krwiodawstwa, nawet bez kolejki cię nigdzie nie puszczą
Trucker
Trucker 29.11.2021, 13:30
Obejrzałem 24 zdjęcia, więcej jak połowa to kapela ludowa, reszta to zdjęcia lokalnych "samorządowców" i ani jednego zdjęcia samych odznaczonych? Chyba to nie fair bo z ich powodu to spotkanie się odbyło?
iyuytr
iyuytr 30.11.2021, 11:40
Oj tam, oj tam. Dobrze że wstęgi nie przecianali z Bałbałą, bo ta to wszyndzie wlizie...
1213
1213 30.11.2021, 07:10
No nie fair , taaaak , a o co chodzi ? :)

Pozostałe