Kolejne ministerialne smsy. Kierowane są do niezaszczepionych

  • 01.12.2021, 11:23
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Zdziwiona kobieta trzyma w ręce telefon Fot. ilustracyjne/pexels
Nadal nie ma przymusu szczepień, nadal nie pojawiają się dalej idące ograniczenia swobody naszej swobody przemieszczania się. Pojawiają się jednak kolejne apele i zachęty do tego, by poddać się akcji szczepień.

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 28 listopada rozpoczęła się kolejna akcja smsowa. Niemal milion niezaszczepionych osób powinno dostać wiadomość z zachętą do udziału w tej akcji. Smsy są przesłane wszystkim osobom, które posiadają Internetowe Konto Pacjenta i nie poddały się do tej pory szczepieniom przeciwko covid-19. Treść przesyłanej wiadomości jest następująca:

UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID.  W swoim IKP znajdziesz e-skierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna.

 

Czy treść smsa jest zachęcająca?

Wydaje się, że wiadomość w tej formie raczej nie przekona nieprzekonanych. Jak uprzedza minister Adam Zalewski, nie jest to ostatnia taka akcja. Na sms-y w przyszłości powinni oczekiwać także ci, którzy w tej chwili przebywają na kwarantannie.

Akcja zachęcania do szczepień jest obecnie zmasowana, ale wydaje się, że nie trafia na podatny grunt. Co więcej, okoliczności powodują, że tego typu miękkie akcje mogą raczej wzmocnić niechęć do szczepień. Jak informuje dalej ministerstwo, do tej pory wysłano ponad 15 milionów smsów z informacją o możliwości zgłoszenia się na dawkę przypominającą (co najmniej 6 miesięcy od pełnego wyszczepienia) i kolejnych 5 milionów smsów do osób, które ukończyły 50 rok życia. Te ostatnie smsy informują o skróceniu o jeden miesiąc czasu niezbędnego pomiędzy kolejnymi dawkami.

 

Źródło info: Ministerstwo Zdrowia

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adam1
adam1 01.12.2021, 16:13
Nie mają na co pieniędzy wydawać, a przy okazji ktoś dobrze zarobi
~~~~ja
~~~~ja 01.12.2021, 18:38
Zgadza się ktoś zarobi zamiast producenta respiratorów, zakładu pogrzebowego, księdza itd.
Betti
Betti 01.12.2021, 15:08
Po co?
OH
OH 01.12.2021, 11:48
A PO CO?

Pozostałe