Na razie nadal bez paczkomatu w Bieśniku. Mikołaju, to ostatni moment na zakupy

  • 03.12.2021, 10:48
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Pakowanie prezentów Fot. halogorlice.info ©
Jeśli jeszcze nie podjęliście wysiłku skontaktowania się ze św. Mikołajem i zamówienia wymarzonych prezentów, to przypominamy! To ostatnia chwila, by wybrać przedmioty, które wniosą wiele uśmiechu do życia naszych najbliższych. Warto zrobić to już dziś, bo zanim zamówiona przesyłka się pojawi, może upłynąć więcej czasu, niż zazwyczaj.

 

Zaczyna się bardzo gorący okres dla doręczycieli paczek, paczuszek, listów, liścików i ogromnych paczuch. To oznacza jedno: zamówione przez Internet upominki mogą przyjść z opóźnieniem.


Zamknięto w nich spełnione marzenia, dobrze, by dotarły na czas

Jeśli teraz chcemy czekać na przecenę i promocję, miejmy w pamięci to, że wymarzony produkt może nie dotrzeć do nas na czas. Planując zawartość świątecznych paczuszek, musimy brać pod uwagę to, że deklarowany czas doręczenia może różnić się od tego realnego. W najbliższych dniach kurierzy i dostawcy będą mieli więcej niż pełne ręce roboty. Miejmy więc dla nich więcej wyrozumiałości i jeśli możemy, zamówmy przesyłki wcześniej!

 

Wielcy dostawcy przyspieszają... ale nie u nas

Niedawno na stronie InPostu pojawiła się informacja o tym, że przesyłki pozostawione w paczkomatach w niektórych większych aglomeracjach będą doręczane jeszcze tego samego dnia. W 24h od nadania mamy mieć przesyłkę w ręku. Warunek? Nadanie i odbiór odbywa się w ramach konkretnej aglomeracji. Przesyłka nadana w jednym punkcie Warszawy przed godziną 16 ma trafić do odbiorcy, mieszkającego w innym rejonie stolicy, jeszcze tego samego dnia.

Mieszkańcy powiatu gorlickiego mają prostsze marzenia. Chcieliby stworzenia nowych punktów odbioru na mapie naszego regionu. Paczkomatów przybywa niemal z dnia na dzień. Pojawił się już m.in. w pobliżu szkoły w Zagórzanach i w centrum Moszczenicy. Nie sposób więc nie upomnieć się znowu o paczkomat w Bieśniku, o który tak walczą mieszkańcy.

O problemie mieszkańców naszego regionu pisaliśmy w tekście >>>Tygodniowo powstaje około 100 nowych paczkomatów. Czy kolejne trafią do naszego powiatu?

 

W Bieśniku mapa paczkomatów nadal pozostaje czysta. Tak, drodzy mieszkańcy Bieśnika, pamiętamy o Was i skierowaliśmy kolejne zapytanie w sprawie obiecanego Wam już w lipcu paczkomatu.

Krótka rozmowa telefoniczna z przedstawicielem InPostu niestety nie przynosi dobrych wiadomości. W tym roku Mikołaj w Bieśniku musi skorzystać z innych form doręczenia bądź zamówić przesyłkę do odległego paczkomatu. Jak nas poinformowano, paczkomat w Bieśniku nadal pozostaje w sferze planów ekspansji firmy. Kiedy może zostać zrealizowana ta inwestycja? Na to pytanie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Niestety, mimo zapowiedzi i wakacyjnych obietnic, do dziś wymarzony paczkomat się nie pojawił. Paczki trafiają w inne miejsca, a mieszkańcy Bieśnika nadal borykają się z problemem opóźnień w dostawach. Problem ten jest szczególnie widoczny dlatego, że mimo apeli, próśb i mocnego zaangażowania społecznego, firma na razie nie przychyliła się do ich propozycji.

Jednocześnie nowe paczkomaty wyrastają niemal z dnia na dzień w innych lokalizacjach naszego powiatu.

 

Czy automat paczkowy Orlen rozwiąże problem?

Koncepcja konkurencyjnej sieci automatów, w których będzie można odbierać przesyłki, początkowo budziła wielkie nadzieje. W końcu większa konkurencja to zwykle pewne korzyści dla użytkowników: niższe ceny, szybsze nadania i odbiory. Na razie jednak orlenowska inicjatywa rozwija się powoli. Poza zmianą nazwy sieci Paczka w Ruchu na Orlen Paczka i pierwszymi samodzielnymi krokami związanymi z tworzeniem sieci automatów paczkowych (nazwa paczkomat zostaje zastrzeżona dla InPostu), dla nas, odbiorców, wiele się nie zmieniło. Sieć tych automatów jest na razie zbyt mała, by rozwiązywała problemy doręczania przesyłek w mniejszych miejscowościach, takich jak te w naszym regionie. Najczęściej automaty są stawiane bezpośrednio przy stacjach benzynowych Orlenu. Nawet jeśli mieszkańcy Bieśnika postawiliby na konkurenta InPostu, nie rozwiąże to w pełni ich problemu.

Sieć InPost jest popularna, sprawdzona i wielu dostawców preferuje właśnie tego doręczyciela. Najzwyczajniej w świecie: po paczki InPostu nadal trzeba będzie jeździć kilka kilometrów dalej. W takim okresie jak teraz jest to szczególnie uciążliwe. Wielu z nas miało nadzieję, że tegoroczne prezenty Mikołaj będzie mógł odebrać bezpośrednio z paczkomatu w Bieśniku. Na razie jednak nic tego nie zapowiada.

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe