Nie wystarczy, że świecą. Problem z reflektorami, który można łatwo rozwiązać

  • 02.12.2021, 12:44
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Światła w samochodzie Fot. halogorlice.info ©
Jak czytamy na stronie gorlickiej policji, już w najbliższą sobotę będzie można nieodpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdu na niektórych stacjach kontroli pojazdów. To element akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”.

 

Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach przypomina o trwającej właśnie ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”. Akcję zainicjowało Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji razem z Instytutem Transportu Samochodowego.

 

Przecież świecą...

To, że oświetlenie w naszym pojeździe świeci, nie oznacza, że jest prawidłowo ustawione. Zagrożeniem jest nie tylko przepalona lampka, ale także niewłaściwie ustawione oświetlenie: takie, które ogranicza nasze pole widzenia, ale i takie, które jest ustawione zbyt wysoko i może oślepiać innych uczestników ruchu drogowego. Tymczasem w warunkach jesiennych i zimowych takie właśnie detale decydują o bezpieczeństwie. Czasem mówiąc wprost: decydują o życiu lub śmierci.

 

To jeden z tych problemów, które bardzo łatwo można wyeliminować

Ponieważ prawidłowe ustawienie świateł w pojeździe może być niezwykle łatwe, już w najbliższą sobotę (4 grudnia) będziemy mogli ponownie skorzystać z darmowego sprawdzenia świateł pojazdów. To już kolejna edycja tej akcji w naszym regionie. Podobnie jak w latach poprzednich, kierowcy są zaproszeni do tego, by skorzystać z możliwości nieodpłatnego sprawdzenia oświetlenia swoich pojazdów. Będą mogli to zrobić na Stacjach Kontroli Pojazdów (tych działających pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego i zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów). Do akcji dołączają także stacje zrzeszone w Holdingu Polskiego Związku Motorowego i stacje niezrzeszone, które zgłosiły chęć udziału w tej kampanii.

Na terenie powiatu gorlickiego światła bezpłatnie będzie można ustawić w stacji Terramota Sp. z o.o. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów (ul. Wincentego Pola 2, 38-300 Gorlice).

 

Źródło info: KPP w Gorlicach

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe