Spektakl, który wbija w fotel. Zwyciężyli z niemal 8 tysiącami głosów!

  • 03.12.2021, 09:38
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

spektakl „Generał i bomba” Fot. UM w Bieczu
Spektakl „Generał i bomba” wykonany przez grupę teatralną funkcjonującą przy Bieckim Centrum Kultury zdobył nagrodę publiczności 36. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK.

 

Grupa Teatralna „Pracownia kata” działająca przy Bieckim Centrum Kultury odnosi sukcesy dzięki ciężkiej pracy i wysokiemu stawianiu sobie poprzeczki. Jak bowiem inaczej wytłumaczyć to, że w zakończonym właśnie głosowaniu na nagrodę publiczności festiwalu BAJDUREK, grupa otrzymała niemal 8 tysięcy głosów (7891) zajmując tym samym najwyższe miejsce na podium w tej kategorii!

To z resztą nie pierwszy sukces bieckiej grupy teatralnej. Kilka miesięcy temu, w czerwcu, w czasie występu finalistów 36. edycji festiwalu BAJDUREK  jury przyznało zespołowi nagrodę specjalną za wykonanie spektaklu „Generał i bomba”. Jak uzasadnianio, nagroda została przyznana za

(...) przejmująco aktualną wizję zagrożonego zagładą świata (...)

 

W zakończonym niedawno plebiscycie na nagrodę publiczności spektakl „Generał i bomba” w wykonaniu bieckiej „Pracownik kata” zajął najwyższe miejsce na podium.

Kolejny sukces to okazja do gratulacji. Te, na ręce pani Dagmary Dżuły, złożył już biecki magistrat.

 

„Generał i bomba” to spektakl, którego scenariusz i adaptację przygotował Umberto Eco. Jest to historia generała i atomów zamkniętych w bombie. Całość historii to opowieść o człowieku, który zamierza rozpętać wojnę.

  • Scenariusz / adaptacja: „Generał i bomba” Umberto Eco
  • Reżyseria / scenografia / opracowanie plastyczne / kostiumy: Dagmara Dżuła
  • Multimedia: Tymoteusz Dżuła
  • Współpraca realizacyjna: Mateusz Matusik
  • Aktorzy: Karolina Kmiotek, Maja Kmiotek, Mateusz Firlit, Zofia Gomułka, Jessica Styk, Antonina Gurgul, Natalia Najsarek.

 

 

 

 

Źródło info: UM w Bieczu

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe