Halo! Tu weekend. Koncerty, festiwal, spotkanie z aromaterapią i babski wieczór!

  • 03.12.2021, 14:03
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

Plakaty imprez w Gorlickim Fot. materiały promocyjne/halogorlice.info ©
Jak co tydzień zebraliśmy dla Was imprezy i wydarzenia, te płatne i te zupełnie darmowe. Do wyboru, do koloru, znajdzie się coś dla każdego. Tylko nie mówcie, że „w tych Gorlicach to nic się nie dzieje...”. Bo dzieje się, i to całkiem sporo!

 

Nikifor Muzyką malowany – czyli 12 kompozycji malowanych dźwiękiem. Twórczość Epifaniusza Drowniaka - Nikifora Krynickiego, znanego na całym świecie przedstawiciela prymitywizmu, zostanie przedstawiona poprzez oryginalne utwory kompozytora i multiinstrumentalisty Rafała Boniśniaka. Wybranych zostało 12 prac Nikifora posłużyło jako fundament do skomponowania 12 utworów muzycznych, będących autorską wizją jego twórczości. Koncert odbędzie się w Centrum Kultury im B I Antonycza o godz. 18.

 

Już dziś o godz. 19 rozpoczyna się XII Międzynarodowy Festiwal Jazz Bez Festiwal. Podczas festiwalu wystąpią: Nowica9, Czuprysze, Od Wtorku, Bajkonur, Bielańskie Stany Świadomości, ASX Polilog Impro, Jacek lub Henryk oraz PLEŚŃ.

 

Wydarzenie dedykowane kobietom, czyli Babski wieczór w klubie „Jubilat”. Dziś premierowe spotkanie, które ma połączyć: przyjemność, biznes, pasje, odpoczynek i wsparcie. Wszystko w obrębie kobiecego świata:

miejsce, gdzie kobiety, które mają biznesy lub coś tworzą, mogą się zaprezentować, znaleźć odbiorców, gdzie panuje przyjemna luźna atmosfera oraz nie obowiązują szpilki i garsonki. Gdzie panowie i dzieci wstępu nie mają, gdzie można usiąść i spokojnie pogadać z koleżanką albo zrobić zakupy świąteczne.

Organizatorami spotkania są Renata Szczepanik oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „MAŁOPOLSKA”. Mocno trzymamy kciuki, żeby stało się wydarzeniem cyklicznym!

 

Spotkanie z aromaterapią podczas którego, będziecie mogli dowiedzieć się jak wspierać swoje zdrowie przy pomocy naturalnych olejków eterycznych. Spotkanie jest darmowe, a jedynym warunkiem udziału w nim są wcześniejsze zapisy pod numerem tel: 505 396 054 Natalia lub 728 134 413 Małgorzata.

 

Koncerty na domówce i Browar Dukla jest już doskonale znany naszym Czytelnikom. W ten weekend Browar Dukla zaprasza na koncert, który odbędzie się w ramach promocji płyty „Wolna Przestrzeń”. Koncert rozpocznie się o godz. 19, sugerowana kwota „do kapelusza” to 20 złotych.

 

  • sobota (4 grudnia) | mecz GKPS Gorlice-AS Niepołomice

Spotkania z tym zespołem przez kilka ostatnich sezonów były bardzo emocjonujące. Zapewne tak samo będzie w sobotę. Zespół GKPS walczy o bezpieczną lokatę na koniec rundy jesiennej, dlatego też siatkarze liczą na doping gorlickich kibiców. Mecz w hali OSiR rozpocznie się o godz. 19.

 

Burmistrz Miasta Gorlice i Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zapraszają wszystkie grzeczne dzieci z Gorlic na „Spotkanie z Mikołajem”, które odbędzie się w najbliższą niedzielę (5 grudnia) na hali OSiR, a już o godz. 16 wspólnie będziemy mogli zapalić światełka na gorlickim rynku 

 

Aleksander Fredro na łużańskiej scenie!? Oczywiście, że tak! Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej serdecznie zaprasza na premierę komedii Aleksandra Fredry pt. „Pan Jowialski”. Przedstawienie odbędzie się o godz. 18, w Domu Kultury w Łużnej.

 

  • niedziela (5 grudnia) | mecz GKPS Gorlice-KS Gród Czop Podegrodzie

Drużyna KS Gród Czop Podegrodzie w poprzedniej edycji rozgrywek zajęła II miejsce i walczyła o awans do II ligi PZPS. Niestety, ze względu na zmniejszenie w sezonie 2021/22 ilości zespołów na tym szczeblu rozgrywek nie udało się jej wywalczyć awansu. Również w obecnym sezonie dobrze prezentuje się w rozgrywkach I rundy i aktualnie zajmuje d rugie miejsce tabeli. Mecz w hali OSiR rozpocznie się o godz. 19.

 

Coś dla miłośników książek! Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach oraz Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Urszulą Honek i promocję jej najnowszego tomu poezji. Spotkanie poprowadzi Wojciech Bonowicz, a w trakcie wydarzenia Księgarnia Mieszko będzie prowadzić sprzedaż książek autorki.

 

Na bieżąco nadchodzące wydarzenia, imprezy, wernisaże i koncerty możecie sprawdzać w naszej kategorii >>>Nachodzące wydarzenia – halogorlice.info

Jeśli coś przeoczyliśmy, napiszcie do nas!

 

Justyna Miarecka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe