Miało być łatwiej, są komplikacje dla zaszczepionych preparatem Johnson&Johnson

  • 04.12.2021, 10:06
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Ludzie stojący w kolejce przed szczepieniem w OSiR Gorlice Fot. ilustracyjne/halogorlice.info @
Na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawił się komunikat informujący o wstrzymaniu wydawania certyfikatów po dawce przypominającej dla osób zaszczepionych Johnson&Johnson.

 

Od wczoraj (3 grudnia), przestają być wydawane Unijne Certyfikaty COVID dla osób, które poddały się szczepieniu dawką przypominającą, po przyjęciu jako pierwszej dawki preparatu jednodawkowego Johnson & Johnson.  

Jak wyjaśnia rzecznik MZ, Wojciech Andrusiewicz:

Powodem jest brak porozumienia na szczeblu Unii Europejskiej co do zasad uznawania dawki przypominającej po zaszczepieniu Johnson&Johnson. Na poziomie UE nie funkcjonuje obecnie żadne rozwiązanie techniczne, które pozwala rozpoznawać dawkę drugą szczepienia po zaszczepieniu J&J, jako dawkę przypominającą.

Działając w interesie osób zaszczepionych jednodawkową szczepionką J&J, wstrzymujemy wystawianie UCC dla tej grupy osób, po dawce przypominającej. Osoby te będą posługiwać się ważnymi certyfikatami po pierwszym szczepieniu.W ciągu najbliższych dwóch tygodni osoby, które skorzystały najpierw z preparatu Johnson&Johnson, a następnie przyjęły dawkę przypominającą, zobaczą na swoim Internetowym Koncie Pacjenta dwa certyfikaty: wydany po pierwszej dawce i wydany po przyjęciu dawki przypominającej. W zależności od sytuacji, będą mogły przedstawić jeden, bądź drugi certyfikat, zgodnie z wytycznymi miejsca, w którym certyfikat będzie sprawdzany.

 

Gorlicki szpital wydał komunikat związany z możliwością poddania się szczepieniom:

Punkt szczepień przeciwko covid-19 będzie czynny w niedzielę 5 grudnia 2021 roku w godz. 7.30-14.

 

Źródło info: Ministerstwo Zdrowia

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lek.
Lek. 05.12.2021, 23:35
Szczepienie chińczszyzną to początek końca.
Rysiek
Rysiek 04.12.2021, 13:01
Zal mi tych ludzi chcieli dobrze a wyszlo jak zawsze. Wuedzialem ze wczesbiej czy pozniej przyczepia sie do szczepionek innych firm bo konkurencje robia. Wychodzi na to ze lepiej sie nie szczepic bo raz ze juz wychodzi ze szczepienia nic nie daja a dwa ludzie sa oszukiwani wiekszosc zrobila to tylko dlatego zeby miec ten papierek
54
54 04.12.2021, 11:02
HHHHA HHHHAAA HAAA !!!
Brak słów . Ale was robią w konia :D
rayan
rayan 04.12.2021, 13:22
Ciebie też robią i nawet o tym nie wiesz 😉
***an
***an 04.12.2021, 18:43
Aleś błysnął hahaha

Pozostałe