Weekendowa kronika policyjna: nietrzeźwi za kółkiem, kolizje i kolejne oszustwo na okrągłą sumkę

  • 06.12.2021, 12:09
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Karetka, wóz bojowy i strażacy przy zdarzeniu drogowym w Gorlicach Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
Jak wynika z policyjnych statystyk, mijający weekend był stosunkowo spokojny. Doszło jedynie do kilku niegroźnych zdarzeń drogowych i jednego oszustwa.

 

Bobowa, ulica Grunwaldzka. Parkingowa stłuczka

W sobotę (4 grudnia) na jednym ze sklepowych parkingów kierowca volkswagena nie zachował należytej ostrożności podczas cofania i najechał na bmw. Mieszkaniec Brzany został ukarany 50 zł mandatem, ponieważ do zdarzenia doszło poza drogą publiczną.


Binarowa. Rowerzysta z promilami

Wczesnym popołudniem policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Okazało się, że mieszkaniec Binarowej prowadził swój jednoślad w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się 0,7 promila alkoholu. Mundurowi ukarali mężczyznę 500 zł mandatem, a do domu musiał wrócić na piechotę.


Gorlice, ulica Sienkiewicza. Kolizja dwóch opli

Jeszcze tego samego dnia kierowca opla, mieszkaniec Kobylanki, skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwległego kierunku kierowcy drugiego opla. Sprawca został ukarany 300 zł mandatem i sześcioma punktami karnymi.


Siedliska. Kierowca hondy na podwójnym gazie

W niedzielę (5 grudnia) kilka minut po godz. 1 patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę hondy. Mieszkaniec Szalowej jechał swoją osobówką pomimo decyzji starosty o cofnięciu mu uprawnień do prowadzenia pojazdów. Ponadto badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna wsiadł za kółko w stanie nietrzeźwości – wydmuchał 0,9 promila. Za obydwa przestępstwa kierowca odpowie przed sądem.


Uście Gorlickie. „Wczorajszy” kierowca mercedesa

Dzisiaj (6 grudnia) tuż przed godz. 8 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa. Okazało się, że siedzący za jego kierownicą gorliczanin znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się 0,4 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu  odpowie przed sądem.


Gorlice. Facebookowe oszustwo

W weekend do gorlickiej komendy policji zgłosił się gorliczanin, który został oszukany w czasie zakupów przez Marketplace na Facebooku. Mężczyzna zamówił kurtkę za 900 zł i pomimo przelania pieniędzy na wskazany w ofercie numer rachunku i kilkudniowego oczekiwania na zamówiony towar – nie otrzymał przesyłki.

 

Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe