Czy śnieżna aura rozgości się na dłużej? Na drogach jest już bardzo ślisko [VIDEO]

  • 06.12.2021, 16:58
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Po całodniowych opadach śniegu sytuacja na drogach Gorlickiego z godziny na godzinę się pogarsza. Jezdnie są mokre i śliskie. Na bocznych drogach powstaje powoli warstwa błota pośniegowego, co utrudnia kierującym zapanowanie nad pojazdami.

 

Letnie opony już nie pomagają

To już naprawdę się dzieje. Po długim okresie łagodnej jesieni i początku zimy przyszła do nas śnieżna aura, która wydaje się, że zostanie u nas na dłużej.

Dziś od wczesnych godzin porannych w naszym regionie pada mokry i ciężki śnieg, a termometry są nieznacznie na plusie. Oznacza to nie mniej ni więcej, że padający śnieg jest lepki i bardzo mokry, osadza się na drzewach i liniach energetycznych, powodując ich znaczne obciążenie.

Wraz z opadami śniegu na drogach powiatu znacznie pogorszyły się warunki do prowadzenia pojazdów. Nie trzeba było długo czekać na efekt w postaci większej ilości kolizji w regionie.

Dzisiejszego popołudnia w Gorlickiem doszło przynajmniej do czterech, na szczęście niegroźnych kolizji drogowych. Apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę.
 

A jaka jest prognoza pogody na najbliższe godziny?

Synoptycy przewidują dzisiejszy wieczór z umiarkowanymi opadami śniegu. Temperatura przy gruncie dziś w nocy może spaść do kilku stopni poniżej zera, co spowoduje zamarzanie i tworzenie się powłoki lodowej na jezdniach i chodnikach.
 

prognoza pogody Gorlice


Jutro (7 grudnia) prognozowane jest ochłodzenie, a termometry w najcieplejszym momencie dnia mają pokazywać -1°C. Niestety nie zobaczymy jutro ani przez chwilę słońca, prognozowane jest zachmurzenie całkowite i nadal opady śniegu.


 

Dziękujemy naszemu Czytelnikowi Patrykowi, za przesłanie filmiku.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jfghgdfs
jfghgdfs 07.12.2021, 10:17
film video oczywiście się nie odtwarza.
Mikołaj
Mikołaj 06.12.2021, 20:35
Kto to widział żeby śnieg padał o tej porze roku. Skandal !!!
Dziadek
Dziadek 06.12.2021, 18:28
A czy było kiedyś inaczej - zima zawsze zaskakuje drogowców i wszystkich. Tylko za komuny orientowali sie, ze bedzie zima, bedzie snieg, zaspy i jakos bylo. Teraz jest inaczej - zaskoczenie i szok.

Pozostałe