W ubiegły poniedziałek informowaliśmy o wprowadzeniu obostrzeń >>>Przed nami kolejne obostrzenia. Od środy wprowadzony zostanie pakiet alertowy
Od 15 grudnia wprowadzamy limity 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Zamknięte będą dyskoteki, kluby. Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę – powiedział podczas konferencji wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska.
Wiceminister @WaldekKraska: Od 15 grudnia wprowadzamy limity 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Zamknięte będą dyskoteki, kluby. Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę. pic.twitter.com/lzu8AR18XQ
— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) December 7, 2021
Edukacja
Od 20 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022 obowiązywała będzie nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich.
Restauracje, bary i hotele
Od 15 grudnia 2021 będą obowiązywać limity 30% obłożenia lokalu. Zwiększenie limitu wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.
Kina, teatry, obiekty sportowe i kościoły
Od 15 grudnia obowiązywał będzie limit 30% obłożenia. Ważny jest fakt, że kwestia wliczania się do limitów (w zależności od zaszczepienia) będzie musiała być zweryfikowana przez przedsiębiorcę. Dodatkowo w kinach będzie obowiązywał zakaz konsumpcji.
Dyskoteki i kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia
Od 15 grudnia zamknięte zostają dyskoteki. Wyjątki będą dotyczyły sylwestra.
Wyjątkiem będzie Sylwester: będzie można wziąć udział w imprezie w lokalu, ale ograniczenie jest do maksymalnie 100 osób.
Testy na koronawirusa
Od 15 grudnia zostaną wprowadzone obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorych na covid-19, bez względu na posiadany certyfikat covidowy (UCC)
Szczepienia
Obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup zawodowych wchodzą w życie 1 marca 2022.
Ministerstwo Zdrowia przygotowuje się do wprowadzenia szczepień obowiązkowych służb medycznych od 1 marca. Prace w tej materii prowadzone są również w odniesieniu do służb mundurowych i nauczycieli. W związku z licznymi pytaniami kierowanymi do Ministerstwa Zdrowia wyjaśniamy, że obowiązek szczepień jest czym innym niż przymus szczepień. Nikt nie wprowadza przymusu szczepień.
Transport
Od 15 grudnia wprowadzony zostanie nowy limit w transporcie zbiorowym: do 75%.
Od 15 grudnia test przed przylotem do Polski spoza strefy Schengen nie wcześniej niż 24h przed przekroczeniem granicy.



















![Gorliczanie spotkali się z polskim astronautą Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim [FOTO] zdjęcie przedstawia mężczyznę, który uśmiecha się do obiektywu, obok publiczność w Rzeszowie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorliczanie-spotkali-sie-z-polskim-astronauta-slawoszem-uznanskim-wisniewskim-foto-1762106599.jpg)



![Będą zmieniać zasilanie. Czasowe wyłączenia prądu w gminie [LISTA MIEJSCOWOŚCI] zdjęcie przedstawia słup energetyczny](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-beda-zmieniac-zasilanie-czasowe-wylaczenia-pradu-w-gminie-lista-miejscowosci-1762068130.jpg)

![Emocje i rywalizacja podczas VII Drużynowej Spartakiady Wolontariatu [FOTO] zdjęcie przedstawia kilka osób na podium](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-emocje-i-rywalizacja-podczas-vii-druzynowej-spartakiady-wolontariatu-foto-1761216522.jpg)
![Restauracja Galicja otwarta. Rodowita mieszkanka Klęczan, Ewa Wachowicz gościem imprezy [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kilka osób, kobiety z kwiatami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-restauracja-galicja-otwarta-rodowita-mieszkanka-kleczan-ewa-wachowicz-gosciem-imprezy-foto-1760813599.jpg)


![Emocje w niższych ligach piłkarskich na terenie powiatu gorlickiego [FOTO] zdjęcie przedstawia piłkarza na boisku](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-emocje-w-nizszych-ligach-pilkarskich-na-terenie-powiatu-gorlickiego-1760875894.jpg)


![O krok od tragedii. Mercedes uderzył w renaulta, na przejściu były dzieci [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia rozbite pojazdy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-o-krok-od-tragedii-dk28-calkowicie-zablokowana-aktualizacja-1761747317.jpg)



![Gorlice. Zdarzenie drogowe z udziałem kierującego hulajnogą [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia karetkę i policyjny radiowóz](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zdarzenie-drogowe-z-udzialem-kierujacego-hulajnoga-foto-1761425371.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze