Kolejne urzędy informują o zamknięciu w Wigilię. Jest też komunikat na styczeń [AKTUALIZACJA]

  • 09.12.2021, 10:16
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Kolejne urzędy informują o zamknięciu w Wigilię. Jest też komunikat na… Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
Na stronach internetowych kolejnych urzędów pojawiają się informacje o zaplanowanej na Wigilię przerwie w obsłudze klientów. Wszystko związane jest z koniecznością oddania pracownikom jednego dnia wolnego za święto, które przypada w sobotę.

 

Na stronie Starostwa Powiatowego w Gorlicach pojawiła się szeroka informacja na temat funkcjonowania urzędu i punktu porady prawnej w najbliższych tygodniach.

Jak czytamy w informacji, Wigilia (24 grudnia) będzie dla pracowników Starostwa  i urzędu gminy w Bobowej dniem wolnym od pracy.

Mimo to, w tych dniach będzie możliwość uzyskania informacji z zakresu porad prawnych

(...) Z uwagi na powyższe porady z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i mediacji w Punktach zlokalizowanych na terenie powiatu będą pełnione zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zdalnym.

W Punktach prowadzonych przez Powiat Gorlicki tj. w Punkcie w Gorlicach ( budynek Starostwa Powiatowego Gorlice, ul. Michalusa 18, poniedziałek – piątek w godz. 16.00-20.00 ) oraz w Punkcie w Bobowej (budynek Urzędu Miejskiego w Bobowej, poniedziałek – piątek w godz. 16.00-20.00 ) - dyżury w dniu 24 grudnia br. będą miały charakter zdalny czyli porady będą udzielane z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość, tj. w formie dyżurów telefonicznych lub w formie elektronicznej.

Aby uzyskać w dniu 24 grudnia br. ( w Wigilię ) poradę prawną:
1) drogą telefoniczną – należy kontaktować się z osobą rejestrującą, dostępną w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Gorlicach tj. od 7.30 do 15.30 pod numerami: (18) 35-48-769 lub (18) 35-48-756 i podać następujące dane: imię, nazwisko oraz numer telefonu. Zapisy będą możliwe w terminie od 20 do 23 grudnia br.,
2) w formie elektronicznej -  logując się na podstronie Ministerstwa Sprawiedliwości  „Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja” pod adresem https://np.ms.gov.pl, gdzie znajduje się przycisk ,,Zapisy na nieodpłatne porady - Rezerwuj termin”.    

W przypadku Punktów obsługiwanych przez Stowarzyszenie Sursum Corda w Bieczu (w Przychodni POZ, ul. Tysiąclecia 3, poniedziałek – piątek w godz. 14.00-18.00) oraz w Łosiu (w budynku Remizy OSP, poniedziałek – piątek w godz. 15.00-19.00) - dyżury będą realizowane stacjonarnie, tak jak ma to miejsce dotychczas.

 

Jak czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Gminy w Łużnej:

Informujemy, że dnia 24 grudnia 2021 r. (Wigilia) oraz 7 stycznia 2022 r.  Urząd Gminy Łużna będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Dzień wolny od pracy w Wigilię zaplanowano też w UM w Bieczu >>>Oni w Wigilię nie pracują. A jakie dni wolne od pracy w 2022 roku?

 

AKTUALIZACJA

Dziś (9 grudnia) podobna informacja pojawiła się na stronie Urzędu Gminy w Moszczenicy. Także tam zadecydowano o tym, że 24 grudnia (Wigilia) będzie dniem wolnym od pracy, a urząd nie będzie tego dnia obsługiwał petentów.

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe