Zmieniajmy nasz powiat na lepsze: wystarczy wysłać maila!

  • 10.12.2021, 12:12
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Zmieniajmy nasz powiat na lepsze: wystarczy wysłać maila! Fot. halogorlice.info ©
Konsultacje społeczne to bardzo ważny element tworzenia wieloletnich strategii rozwoju. Marzy nam się poprawa jakości dróg? A może chcielibyśmy, żeby postawiono na zupełnie inne rozwiązania, niż tego, które pojawiały się w ostatnich latach? To chwila, w której możemy zaproponować coś zupełnie nowego. A wystarczy dosłownie w kilka sekund!

 

Wczoraj pisaliśmy o początku konsultacji społecznych związanych z tworzeniem wieloletniej strategii rozwoju gminy Ropa i gminy Uście Gorlickie

>>>Za kilka dni w Ropie rozpoczną się konsultacje społeczne. Nie tylko tam

Dzisiaj otrzymaliśmy komunikat o tym, że konsultacje rozpoczynają się także w skali powiatu. Ich formuła? Bardzo zachęcająca: wystarczy otworzyć formularz, napisać o swoich propozycjach związanych z kierunkami rozwoju powiatu, a następnie zapisany dokument przesłać mailem do urzędników.

Jak czytamy w oficjalnym ogłoszeniu o rozpoczęciu konsultacji:

Celem konsultacji społecznych projektu „Programu Rozwoju Powiatu Gorlickiego na lata 2021 – 2027” jest poinformowania mieszkańców o kierunkach rozwoju Powiatu Gorlickiego, poznanie opinii i uwag oraz ewentualne zastosowanie zgłoszonych propozycji i rozwiązań.

 

Konsultacje społeczne dotyczące tego programu rozpoczną się już w przyszłym tygodniu (16 grudnia), a zakończą 29 grudnia bieżącego roku. To, co powinno nas zachęcić do udziału w nich, to forma, w której będą przeprowadzane. Swój głos w sprawie można oddać poprzez wysłanie odpowiedniego formularza drogą mailową do urzędu.

Formularz jest dostępny >>>w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Gorlicach

Tam też znajdziecie projekt „Programu Rozwoju Powiatu Gorlickiego na lata 2021 – 2027”, z którym warto zapoznać się przed zaproponowaniem swojej zmiany bądź całkowicie nowej inicjatywy.

Co w programie rozwoju na najbliższe lata?

Projekt ma wprawdzie aż 157 stron, ale nie zrażajcie się tym! Bardzo wiele informacji to ogólne dane na temat warunków geograficznych czy społecznych w naszym regionie. To ciekawe, a jednocześnie bardzo potrzebne dane, z którymi możecie się bardzo szybko zapoznać. W projekcie znajdziecie wiele sekcji tematycznych, m.in. infrastruktura techniczna (gdzie możecie zapoznać się z informacjami o gospodarce odpadami, układzie komunikacyjnym czy infrastrukturze energetycznej w regionie), infrastruktura społeczna (gdzie wskazano m.in. na kwestie dostępności kultury, sportu, opieki medycznej czy uwarunkowaniach bezpieczeństwa publicznego w regionie), działalność społeczna czy potencjał gospodarczy.

Najciekawsze informacje możecie znaleźć od strony 88, gdzie rozpoczyna się rozdział pt. Strategiczne kierunki rozwoju powiatu gorlickiego. Czy zgadzacie się z zarysowanymi tam koncepcjami? A może pewne podejścia należałoby całkowicie zmienić, a z niektórych spraw zrezygnować?

To właśnie czas, by usiąść i porozmawiać z najbliższymi o tym, jak jest, a jak być powinno, a następnie wysłać odpowiedni komunikat do władz samorządowych.

 

Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe