Halo – tu weekend! Jarmark bożonarodzeniowy, Poetycko-Muzyczna Bitwa, spotkanie autorskie i wernisaże

  • 10.12.2021, 10:44
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

widok na gorlicki Rynek z drona Fot. halogorlice.info ©
Jak co piątek publikujemy najciekawsze wydarzenia i imprezy, które zostały zaplanowane w najbliższych dniach. Jeśli zastanawiacie się, jak ciekawie spędzić wolny czas, nie tylko w weekend, to poniżej garść inspiracji.


Zapraszamy też do wysłuchania nowego formatu naszego portalu #HaloZawiastuny w wersji audio, do odsłuchania na Spotify oraz naszej podstronie.


NIEDZIELA (12 GRUDNIA), godz. 8, Ropa, sala teatralna przy kościele: Jarmark Bożonarodzeniowy

Na stoiskach będzie można kupić różnego rodzaju dekoracje i ozdoby bożonarodzeniowe, a także świąteczne wypieki, przygotowane przez placówki oświatowe z terenu gminy oraz lokalnych twórców rękodzieła.

Wydarzenie odbędzie się w godz. 8-13 w sali teatralnej przy kościele pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.


NIEDZIELA (12 grudnia), godz. 11, gorlicki Rynek: 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

NSZZ Solidarność przy wsparciu Miasta Gorlice zapraszają na uroczystości upamiętniające 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.


NIEDZIELA (12 GRUDNIA), godz. 18, Gorlickie Centrum Kultury: XXVI Poetycko Muzyczna Bitwa pod Gorlicami

W Bitwie wezmą udział dwa zespoły, które są związane z powiatem gorlickim. Projekt Leśmian, w którego skład wchodzą Monika Bubniak i Przemysław Książek oraz projekt muzyczny Łemjazz Mirosława Bogonia.


CZWARTEK (16 GRUDNIA), godz. 18, Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach: wernisaż wystawy prac Krzysztofa „Milusia” Piotrowskiego

Krzysztof Piotrowski, urodzony 4 września 1962 roku w Gorlicach, gdzie chodził do szkół, z których był wciąż przenoszony. Jedyną szkołą „plastyczną”, do której uczęszczał, było Technikum Obróbki Plastycznej Metali w Gorlicach. Jako artysta tworzy i pracuje od czasów szkoły podstawowej, pozostając niezrzeszonym do dziś. Obecnie mieszka w Gładyszowie, gdzie prowadzi Galerię Autorską „Pod Mostem”.


CZWARTEK (16 GRUDNIA), godz. 18, Klub Jubilat Gorlice: Zanim wyjedziesz w Bieszczady

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Nóżką, Marcinem Sceliną i Maciejem Kozłowskim, twórcami książki „Zanim wyjedziesz w Bieszczady”.

Nóżka, Scelina, Kozłowski – bieszczadzkie trio składające się z dwójki najsłynniejszych leśników w Polsce i kulturoznawcy. Ten nieoczywisty kolektyw w świetnie przyjętej serii „Zanim wyjedziesz…” odkrywa przed nami tajemnice bieszczadzkiej przestrzeni. Jest ona pełna natury, historii, pytań o przyszłość oraz wyjątkowych ludzi, którzy tworzą bieszczadzki mikroklimat.


PIĄTEK (17 GRUDNIA), godz. 18, Kasztel w Szymbarku: wernisaż wystawy rzeźb Janusza Krauze

Otwarcie wystawy rzeźb gorlickiego artysty, autora m.in. pomnika Kazimierza Pułaskiego i Wojciecha Biechońskiego w Parku Miejskim w Gorlicach. Jego dorobek obejmuje rzeźbę, malarstwo i projektowanie plastyczne.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe