Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej przy ul. Legionów w Gorlicach, Galeria Gorlicka - Twoje Miejsce na Zakupy
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80

Siatkarze kończą pierwszą fazę rozgrywek

Podziel się
Oceń

Siódma kolejka rozgrywek I ligi małopolskiej zawiodła siatkarzy GKPS- do Brzeska, gdzie los skojarzył ich z zespołem Gryfa.
Siatkarze kończą pierwszą fazę rozgrywek

Autor: Fot. halogorlice.info ©


Była to ostatnia z serii spotkań pierwszej fazy rozgrywek tej ligi.

Gryf Brzesko - GKPS Gorlice 0:3 (23:25, 17:25, 23:25)

 

Gorliczanie podrażnieni ostatnią porażką z drużyną lidera rozgrywek szybko chcieli udowodnić swoją wyższość nad drużyną z drugiego bieguna tabeli, zespół Gryfa jak do tej pory jest czerwoną latarnią zestawienia.

Już od pierwszych piłek spotkania zarysowała się przewaga naszych siatkarzy, którzy nie odpuszczali żadnej piłki i walczyli o każdy punkt z przekonaniem o wadze tej rywalizacji. Efektem tego wygrany set do 23.

Drugi set był kopią tego pierwszego. Po szybkim objęciu prowadzenia gorliczanie przez cały czas budowali przewagę punktową nad przeciwnikiem, spokojnie dowożąc zwycięstwo do końca. W tej partii drużyna z Gorli pozwoliła zdobyć Gryfowi tylko 17 punktów.

Po dwóch gładko wygranych partiach przyszedł mały kryzys, charakterystyczny dla wszystkich meczów siatkarskich, rozgrywanych według tego scenariusza. Zawodnicy z Brzeska poczuli możliwość powalczenia w tym secie, i znów wywiązała się walka punkt za punkt. Więcej zimnej krwi zachowali w końcówce podopieczni Krzysztofa Kozłowskiego i to oni mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w lidze.

Zawodnicy z Brzeska musieli pogodzić się tym samym z siódmą kolejną porażką w sezonie. Niestety jako jedyny team nie zasmakowali jeszcze w tych rozgrywkach smaku zwycięstwa.

A gorliczanie? Oni kończą tę fazę rozgrywek na 3 miejscu, za drużynami Wawela Kraków i Grodu Podegrodzie. W tym momencie, gdy trwają jeszcze inne spotkania tej kolejki, są przejściowo na drugim miejscu.

W siedmiu meczach zgromadzili 14 punktów. Warto zaznaczyć, że w tym sezonie drużyna z Gorlic jest mocno odmłodzona, kilku podstawowych graczy przeszło do drużyn grających w II lidze szczebla ogólnopolskiego.


Tabela I ligi małopolskiej:

Lp. Zespół Mecze Pkt      Sety + Sety - pkt + pkt -
1 KS GRÓD CZOP Podegrodzie 6 16 17 5 520 439
2 GKPS Gorlice 7 14 16 9 575 516
3 WKS WAWEL Kraków 6 13 15 7 494 420
4 SMS SPARTA AGH Kraków 7 13 17 11 614 574
5 UMKS KĘCZANIN Kęty 6 10 11 11 459 485
6 GSKS Laskowa 6 9 10 10 451 467
7 AS Niepołomice 6 0 2 18 366 491
8 MKS GRYF Brzesko 6 0 1 18 384 471

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej przy ul. Legionów w Gorlicach, Galeria Gorlicka - Twoje Miejsce na Zakupy
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
ReklamaStand-up Grzegorz Dolniak - Kino Farys w Bieczu - 29 marca 2026
Reklama
słabe opady śniegu

Temperatura: -1°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 13 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: eksTreść komentarza: Pięknie to będzie na 11listopada , nowe rondo a dookoła puste lokale po upadających właśnie firmach które od momentu zamknięcia drogi czyli pazdziernik , listopad ,grudzień , styczeń , luty liczą straty obroty nagle spadły ponad 50% a miasto mówi że to nie prawda bo dojazdy są do wszystkich firm a że trzeba przejechać dookoła miasta (chociaż to bardziej jest wioska) to trudno , urzędzie pracy szykuj się na większą ilość przybywających bezrobotnych , hmmm tylko kto się tam zgłosiData dodania komentarza: 14.02.2026, 09:10Źródło komentarza: Gorlice. Miasto dostało dofinansowanie zieleni centrum i okolicznych uliczek. Będzie pięknie!Autor komentarza: SZYMTreść komentarza: CO ZA NIE UDOLNY LAWECJARZ ,LINY MU BRAKLOData dodania komentarza: 14.02.2026, 07:47Źródło komentarza: Gorlice. Kolizja na ul. Bieckiej [FOTO]Autor komentarza: mimiTreść komentarza: sami fachowcy sie wypowiadają :)Data dodania komentarza: 13.02.2026, 13:05Źródło komentarza: Budowa instalacji termicznego przetwarzania odpadów w Gorlicach nabiera tempaAutor komentarza: XTreść komentarza: Absolutnie nikogo nie bronię i jeśli się mylę to mnie poprawcie - pomiar prędkości był wykonany na odcinku 402m czy z odległości 402m? Jeśli dobrze pamiętam to odległość z której wykonywany jest pomiar powinien wynosić około 70m przy jak najmniejszym kącie, a w pobliżu nie powinno być innych pojazdów bo to wszystko wpływa na wiarygodność pomiaru. Tu zdjęcie jest zrobione na łuku drogi a obok poruszają się 4 inne pojazdy - jeśli nie jest to poprostu kadr z nagrania a moment wykonania pomiaru to czy w takim razie ten pomiar jest wiarygodny?Data dodania komentarza: 13.02.2026, 10:25Źródło komentarza: Prowadzili pod wpływem narkotyków. 31-letni Gorliczanin stanie przed sądem [FOTO]
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12