Policyjna kronika drogowa: to był wyjątkowo kolizyjny weekend

  • 13.12.2021, 13:03
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Policyjna kronika drogowa: to był wyjątkowo kolizyjny weekend Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
Zatrzymanie pirata drogowego, kolizja czterech samochodów, nocna podróż zakończona uszkodzeniem kapliczki to tylko kilka ze zdarzeń, do których doszło na drogach naszego powiatu od piątku (10 grudnia) do niedzieli (12 grudnia).

 

Śnietnica. Wymuszenie pierwszeństwa na skrzyżowaniu

W piątkowe południe (10 grudnia) kierowca hyundaia, mieszkaniec Krygu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy bmw doprowadzając do stłuczki. Sprawca został ukarany 300 zł mandatem i sześcioma punktami.


Bobowa, ulica Grunwaldzka. Kolizja czterech samochodów

Niespełna dwie godziny później doszło do kolejnego zdarzenia. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes, mieszkaniec Jankowej, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył subaru, które przepchnięte uderzyło w stojącego przed nim renaulta, a ten z kolei w znajdujące się przed nim bmw, którego kierowca przygotowywał się do skrętu w lewo. Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie.


Zagórzany. Stłuczka trzech osobówek

W piątkowy wieczór kierująca fiatem rzeszowianka nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją samochodu i najechał na tył fiata. Siła uderzenia była tak duża, że fiat przemieścił się i uderzył w znajdujące się przed nim suzuki. Kobieta, siedząca za kierownicą fiata, została ukarana 220 zł mandatem i sześcioma punktami.


Brzana. Na przejeżdżającą osobówkę spadła gałąź

W sobotnie popołudnie (11 grudnia) na przejeżdżającego drogą volkswagena spadła gałąź, która uszkodziła szyby pojazdu, lusterko i dach. Okazało się, że konar nie oderwał się od drzewa pod naporem, chociażby wiatru, a w związku ogrodowymi pracami na prywatnej posesji – właściciel został ukarany 300 zł mandatem.


Moszczenica, ulica Gorlicka. Pirat drogowy z zakazem prowadzenia

Jeszcze tego samego dnia, późnym wieczorem, patrol policji zatrzymał kierowcę renaulta, mieszkańca Sitnicy. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości o 70 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Okazało się ponadto, że kierowca posiada decyzję o cofnięciu uprawnień wydaną przez starostę. Za przekroczenie prędkości mężczyzna został ukarany 500 zł mandatem, a za prowadzenie bez uprawnień odpowie przed sądem.


Ropica Polska. Nocna podróż zakończona uszkodzeniem... kapliczki

W niedzielę (12 grudnia) kilka minut po północy kierowca subaru nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i wjechał do rowu uszkadzając przydrożną kapliczkę. Mieszkaniec powiatu nowosądeckiego został ukarany 300 zł mandatem.


Gorlice, ulica Szpitalna i ulica Rybickiego. Zderzenie na skrzyżowaniu

Natomiast kilka minut przed godz. 13 kierująca volkswagenem gorliczanka nie zachowała bezpiecznego odstępu podczas wymijania i doprowadziła do zderzenia z oplem. Sprawczyni została ukarana 220 zł mandatem i sześcioma punktami.

 

Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe