Po mini muralach przyszedł czas na... audiobook. Będziecie zaskoczeni kto czyta Świeykowskiego!

  • 17.12.2021, 12:03
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Dobiega końca realizacja projektu Gorlickiego Centrum Kultury „Bronisław Świeykowski. Burmistrz dni grozy”. Światło dzienne ujrzało właśnie ostatnie z zaplanowanych przedsięwzięć, a mianowicie audiobook książki „Z dni grozy w Gorlicach”, która została przeczytana i nagrana przez Andrzeja Grabowskiego.

 

Głównym celem projektu było upowszechnienie wiedzy o księdzu Świeykowskim, ale w interesujący i nowoczesny sposób i przy aktywnym udziale mieszkańców. Historia i wspomnienia miały być przekazane w nietuzinkowy sposób. Czy udało się? My sądzimy, że tak!

W ramach projektu powstały w naszym mieście mini murale, które stworzył sądecki artysta Mgr Mors i o tym etapie było faktycznie najgłośniej. Sami kilkukrotnie pisaliśmy o tych niezwykłych pracach, które przyozdabiają nasze miasto.

 

Ostatnio na początku tego tygodnia >>>Teraz projekt jest już kompletny – trasa szlakami owadów Świeykowskiego zaprasza

W sierpniu na gorlickich osiedlach i rynku odbyły się spektakle uliczne poświęcone tej niezwykłej postaci >>>Burmistrz Świeykowski uczczony w niezwykłym spektaklu. To dopiero początek!

We wrześniu natomiast w Gorlicki Centrum Kultury odbyła się interaktywna lekcja historii. Uczniowie reprezentujący poszczególne szkoły, przy bardzo żywiołowo reagującej publiczności, odpowiadali na pytania o życie i działalność ks. Świeykowskiego >>>Interaktywna lekcja historii na niesamowitym poziomie. Oglądaj on-line!

 

Kilka dni później spotkanie, w którego czasie można było wysłuchać fascynujących opowieści pasjonatów i znawców historii o ks. Bronisławie Świeykowskim >>>Posłuchaj w drodze do pracy: rozmowy o Świeykowskim

 

Wisienką na torcie jest audiobook, który my już mieliśmy okazję przesłuchać, a teraz oddajemy go Wam.

Książka „Z dni grozy w Gorlicach” jest pamiętnikiem ks. Świeykowskiego z czasów I wojny światowej, która opisuje zdarzenia z naszego miasta opanowanego przez Rosjan (od 25 września 1914 roku do 2 maja 1915 roku).

 

 

Audiobook został przeczytany przez Andrzeja Grabowskiego, polskiego aktora teatralnego, filmowego i dubbingowego, artystę kabaretowego, piosenkarza, scenarzystę i reżysera.

Dajcie znać, jak Wasze wrażenia po odsłuchaniu.

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

edek
edek 18.12.2021, 23:00
Pomysł taki sobie, jednak nadal nie pogłębia to wiedzy z tamtego okresu. Czyli mieszamy, mieszamy i nadal stoimy w miejscu.

Pozostałe