Ekstremalnie trudne warunki na drogach. Stróżowska stoi [AKTUALIZACJA]

  • 20.12.2021, 17:52
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzisiejsze (20 grudnia) popołudnie przyniosło opady marznącego deszczu ze śniegiem. Chociaż ostrzeżeń było kilka, wszystko niestety wskazuje na to, że pojawiło się pewne zaskoczenie.

 

Dziś po godzinie 16 rozpoczęły się opady atmosferyczne, które w połączeniu z niską temperaturą sprawiły ogromne problemy na drogach. W chwili publikacji tego artykułu w ciągu ul. Stróżowskiej trwa akcja uzdatniania trasy do przejazdu.

Dosłownie z minuty na minutę cała nawierzchnia jezdni pokryła się warstwą lodu. Przejście kilku kroków po niej graniczy z cudem, a ogumienie większości samochodów absolutnie nie pozwoliło pokonać tej przeszkody. Kto mógł, ten zawrócił kierując się w dół, nieliczni dali radę wyjechać pod górę. W fatalnym położeniu stanęły niektóre autobusy i samochód ciężarowy, który na dłuższą chwilę zablokował jeden z pasów jedni, wymuszając na pozostałych ruch wahadłowy.

Na miejscu pojawiła się nawet laweta.

Stan jezdni na godz. 18 – fatalny. Przejazd tą trasą wydaje się chwilowo niemal niemożliwy, zalecamy objazdy.

 

AKTUALIZACJA (20 grudnia, godz. 19)

Przekazujecie nam kolejne informacje o sytuacji na drogach w regionie:

  • podjazd pod ul. Stróżowską w stronę Kogutka jest bardzo trudny, na jednym z pasów stoi cysterna
  • droga główna przez Moszczenicę w stronę Tarnowa zablokowana
  • droga w miejscowości Łużna zablokowana: tiry stoją na podjeździe. Zjazd możliwy na Wolę Łużańską, koło centrum
  • w Łużnej samochód zakończył jazdę w rowie, ale droga jest przejezdna

 

Pojawiły się pierwsze piaskarki, główne drogi zaczynają być przejezdne nawet dla największych pojazdów.

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

BMW - BÓG MOŻE WSZYSTKO
BMW - BÓG MOŻE WSZYSTKO 21.12.2021, 16:17
Ja nie wymieniam opon na zimowe bo to strata pieniędzy. Zawsze jeżdżę na letnich i nigdy nie miałem problemu z dojechaniem do celu. 300 koni mocy i napęd na 4 koła robi swoje. Dziady jak mają pod maska ponizej 100 koni i naped na jedna oś to choćby mieli najlepsze opony mogą nie dać rady wyjechać pod górke. I co wtedy takiemu klientowi pozostaje? Podziwiać omijające samochody i modlitwa o rozum haahahahahahah
rb26dett
rb26dett 22.12.2021, 13:44
- Taa, a w tej bajce były smoki? XDDD tak mówisz, że dla ciebie strata hajsu na opony zimowe? Jak dojdzie do tragedii na drodze i komuś coś się przykrego, złego stanie (czego nikomu nie życzę!!) a policja zobaczy lub biegły sądowy, że miałeś letnie, tak jesteś w D...! i to głęboko! xD I cwaniaczku skończy ci się cwaniakowanie. A stwierdzenie, że "dziady jak mają pod maską poniżej 100 km" – hm... kolejny przykład ,że niektórzy nie powinni mieć internetu.
Furmanke ci dać najlepiej! Daj zarobić porządny hajs a nie głodowy, to każdego będzie stać na kupno dobrego wozu. Zima weryfikuje posiadaczy PJ od kierowców. Pamiętaj opona to jedyny punkt styczny z ziemią, nie oszczędzamy, zmieniajmy opony. Stać na auto, stać na paliwo, stać na opony!
strona wuwuwu
strona wuwuwu 27.12.2021, 09:42
"Furmanke ci dać najlepiej!"

A Pan myśli, że z furmanką to taka prosta sprawa?
zimowit
zimowit 25.12.2021, 09:41
W Polsce nie ma obowiązku prawnego na zmianę opon na zimowe, więc ani policja ani sąd mu z tego powodu nic nie zrobią.
Podpis
Podpis 25.12.2021, 10:29
Jak widać taki przepis powinien być dawno wprowadzony. Niby zimy nie ma a w całej Polsce po - 7*C i zmrożony śnieg.
a imie jego 70 milionów na nieudane wybory
a imie jego 70 milionów na nieudane wybory 22.12.2021, 14:27
wuluzuj, ktoś sobie żartuje z beemki po prostu. Wiesz jak to sie nadaje do jazdy w zimie :p
Pelagia
Pelagia 21.12.2021, 20:02
Bez kozery powiem pińcet!
BMW - paski tży
BMW - paski tży 21.12.2021, 18:59
A masz karburator na nadtlenek azotu? A ja mam. Z moich 75 kuni robi 750. Z czym do ludzi!
Miki
Miki 21.12.2021, 12:27
Sory, taki mamy klimat
tralala
tralala 21.12.2021, 12:43
Klimat się zmienia i dlatego w zimie pada śnieg.
Jucje
Jucje 21.12.2021, 10:18
Standard - nie pamiętam, zeby było inaczej- zawsze zaskoczenie. Prognozy podaja media przez caly czas, a odpowiedzialni za utrzmanie nawierzchni olewaja sprawe.
Nędza
Nędza 21.12.2021, 09:22
Co się z Wami dzieje ludzie. Dawniej w ziemie było -30, śniegu po pas i nikt nie biadolił, że ekstremalne warunki. Teraz troszkę poprószy śnieg, temperatura ledwo spadnie poniżej zera i już wszyscy robicie zdjęcia, piszecie do redakcji, dzwonicie po pomoc. Przyzwyczajeni jesteście do wygody i z byle g***a robicie tragedię. A media dokładają do tego swoje trzy grosze i podkręcają atmosferę. Żal to wszystko czytać.
rb26dett
rb26dett 22.12.2021, 13:45
Dokładnie, masz rację. Teraz sypnie śniegiem trochę i ło jej, lament! A co mają ludzie powiedzieć mieszkający np. Na Alasce.
Podpis
Podpis 22.12.2021, 14:17
Na Alasce się cieszą z zimy bo w końcu nie ma komarów :)
Paco
Paco 21.12.2021, 06:22
Przecież alerty są wysyłane to co drogowcy robią śpią jednym słowem zima zaskoczyła drogowców znowu wtedy co ich trzeba to ich nie ma a dziś będą jeździć jak szaleni jak już nie ma nic na drogach
Drogowiec
Drogowiec 20.12.2021, 22:35
Zima zawsze będzie zaskakiwać kierowców no i oczywiście nas drogowców ale co my mamy poradzić ze wytyczne są jasne,, sprzęt pojawia się na ulicach po zakończeniu opadów nie w ich trakcie" no chyba że dzwonią ludzie i biadolą to ściągają ludzi z domu na dyżurach... Więc wszelakie pretensje proszę kierować do zimy i GDDKiA ✌️
Podpis
Podpis 21.12.2021, 10:53
Głupole tego nigdy nie zrozumieją bo mają do łba za daleko, żeby przyjąć do wiadomość, że odśnieżanie kiedy cały czas śnieg pada jest bez sensu. Najbardziej zaskoczeni są zawsze ludzie, którzy całe życie mieszkali w tym kraju i rok w rok niespodzianka, że od listopada możliwe iż jest zimno i śnieg pada.
GR
GR 20.12.2021, 21:02
Faktycznie sam lód na ulicy
tralala
tralala 20.12.2021, 19:20
Nam nie trzeba Bundeswehry, nam wystarczy minus cztery.
Obserwator
Obserwator 20.12.2021, 19:06
Jeździłem dzisiaj od godziny 14 praktycznie do teraz, owszem warunki nie rozpieszczają ale niestety 60 % a może więcej kierowców stoi albo utrudnia ruch bo jak zwykle ich zaskoczyła zima na letnich oponach albo zimowych ale z 2005 roku i z bieżnikiem do driftu...... Pretensje do całego świata bo nie da się jechać a ja jednego z takich panów pytając o opony otrzymuje odpowiedź że przecież opony nówki, 11 lat mają ale on mało jeździ w zimie...... Żal tłumaczyć czasami.....
Podpis
Podpis 20.12.2021, 23:03
Niestety jest dokładnie tak jak to opisałeś. Rok w rok ten sam festiwal głupoty w najczystszej postaci.
mike
mike 20.12.2021, 22:44
W jednym smochodzie mam 10letnie zimowki (sa w stanie idealnym) a w dugim nówki i nie widze róznicy w jeżdzie! Tylko wmawianie ludziom że musza co pare latawymieniać opony nawet jak nie sa starte i popekane aby kupować i napędzać gospodarkę!
Podpis
Podpis 21.12.2021, 06:59
I właśnie dzięki takim "spryciarzom" mamy coroczne zimowe obrazki pt wpadłem do rowu/nie mogę podjechać. Ten twój stan idealny ma się nijak do faktu, że producenci określają opony w wieku 10 lat i więcej jako niezdatne do użytkowania i każdy kto miał okazję na takich staruchach jeździć powie, że mają rację. Opona, na pierwszy rzut oka, może wyglądać "idealnie", ale jest stara a przez to mieszanka gumowa traci swoje właściwości więc opona jest twarda jak kamień. Efekty są zawsze takie same bez względu na to czy mówimy o letniej czy zimówce czyli brak trakcji. Takie opony są niebezpieczne bo został im ułamek właściwości jezdnych, które miały jako nowe. Jedyne osoby, które nie widzą żadnej różnicy to te same, które nie widzą żadnej różnicy pomiędzy "masłem" roślinnym a prawdziwym masłem. Policja powinna przy każdej okazji bardzo dokładnie sprawdzać datę produkcji opon i zabierać dowód rejestracyjny za jazdę na staruchach "w stanie idealnym".
d
d 21.12.2021, 06:43
serio jestes taki glupi czy udajesz?
tralala
tralala 20.12.2021, 20:40
Znajomy samochodziarz mówił mi na początku listopada, że prawdziwe kolejki do zmiany opon to są po pierwszym śniegu. Coś w tym jednak jest...
Lodowisko
Lodowisko 20.12.2021, 18:56
Wlasnie widac jak naszych drogowców zima nie zaskoczyla..bardzo trudne warunki...
ujyhrtegrfed
ujyhrtegrfed 20.12.2021, 22:21
No, przy minus 3 stanie cała Europa, nie? Nie wiem, chcesz podgrzewany asfalt, ciepłe kalesony i strefę komfortu? To może jedz do Afryki.
....
.... 20.12.2021, 19:07
To co mają stać w krzakach jak drogówka i czekać na śnieg żeby interweniować?

Pozostałe