Kronika policyjna. Potrącenie pijanego pieszego i „kolizyjna godzina”

  • 21.12.2021, 13:24
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

auto w rowie przy drodze w Moszczenicy w powiecie gorlickim Fot. nadesłane przez Czytelnika
Wczorajsze (20 grudnia) popołudniowe załamanie pogody, padający śnieg i oblodzone drogi spowodowały wysyp stłuczek. Były też takie zdarzenia, jak to z Moszczenicy (ilustracja do naszego artykułu), które pociągnęły za sobą lawinę zgłoszeń – zaniepokojeni kierowcy informowali mundurowych o „wygaszonej” osobówce, która zaparkowała w rowie. Na szczęście kierowcy nic się nie stało, nie spowodował też zagrożenia w ruchu, a jego samochód znajdował się poza drogą stąd policjanci po sprawdzeniu zgłoszenia – nie wyciągnęli wobec niego żadnych konsekwencji.

 

Kwiatonowice. Stłuczka w środku nocy

W sobotę (18 grudnia) kilka minut przed godz. 1 kierowca mazdy, mieszkaniec Klęczan, nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni i na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym fordem. Sprawca został ukarany 300 zł mandatem i sześcioma puntami.


Gorlice, ulica Kombatantów. Bliskie spotkanie osobówek

W sobotnie przedpołudnie kierowca volvo na nie zachował bezpiecznej odległości od wymijanej skody i doprowadził do bocznego zderzenia pojazdów. Mieszkaniec Zagórzan, który siedział za kierownicą volvo, został ukarany 250 zł mandatem i sześcioma punktami.


Jeszcze tego samego dnia doszło do potrącenia pieszego, który był kompletnie pijany. Szczegóły zdarzenia >>>Łużna. Potrącenie pieszego [AKTUALIZACJA]


Gorlice, ulica Kombatantów. Jedna kolizja – dwa mandaty

Wczoraj (20 grudnia) około godz. 16.30 doszło do lusterkowej stłuczki dwóch osobówek. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, uznali współwinę kierowców. Zarówno gorliczanin siedzący za kierownicą renaulta, jak i ten z citroena, będą musieli zapłacić 220 zł mandaty. Na konta kierowców wpłynęły również punkty karne.


Stróżówka. Stłuczka na oblodzonej drodze

Niespełna godzinę później kierowca forda, mieszkaniec Stróżówki, nie zachował bezpiecznej odległości w czasie wymijania audi i doprowadził do kolizji samochodów. Sprawca został ukarany 250 zł mandatem i sześcioma punktami.


Gorlice, skrzyżowanie ulic Stróżowskiej i Letniej. Wymuszenie pierwszeństwa

Kilkanaście minut później kierująca toyotą gorliczanka, skręcając w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy skody i doprowadziła do zderzenia samochodów. Kobieta została ukarana 220 zł mandatem i sześcioma punktami.


Moszczenica, ulica Gorlicka. Czołówka audi i toyoty

Kolizyjne popołudnie zakończyło zdarzenie z godz. 18.20. Kierowca audi, mieszkaniec Szalowej, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i zderzył się z jadącą z przeciwległego kierunku toyotą. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawca dostał trzy stówy mandatu i sześć punktów karnych.

 

Źródło info: KPP w Gorlicach

 

Posłuchaj też serwisu informacyjnego:

 

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe