Dom zbudowany z cegiełek dobrych serc. Egzamin z dobroczynności zdawaliśmy w tym roku wielokrotnie

  • 23.12.2021, 09:51
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

strażackie wozy bojowe Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
Regularnie pojawiają się informacje o postępach budowy domu dla pogorzelców z Siedlisk. Potrzeby są jednak nadal ogromne, a podwyżki cen materiałów budowlanych powodują, że do końca jeszcze daleko. Dzięki wielu darczyńcom to, co wydawało się niemożliwe, jest w zasięgu ręki.

 

W mijającym roku egzamin z dobroczynności mieszkańcy naszego regionu zdawali wielokrotnie. Takie gesty w okresie świątecznym są tylko potwierdzeniem tego, co robili przez cały rok.

Jak pisze Małgorzata Molendowicz na stronie naszabobowa.pl, dom dla pogorzelców z Siedlisk

został zbudowany z cegiełek dobrych serc darczyńców.

 

Przedświąteczne licytacje zakończone sukcesem

W czasie niemal 170 licytacji prowadzonych ostatnio na rzecz pogorzelców z Siedlisk udało się zebrać niemal 20 tys. złotych. Licytowano rękodzieło, dzieła sztuki, przedmioty codziennego użytku. Dzięki temu potrzebujący są nieco bliżej wejścia do nowego, bezpiecznego domu.

Obecnie dom dla pogorzelców z Siedlisk stoi już w stanie surowym. Jego wzniesienie to efekt ogromnego zaangażowania wielu ludzi, którzy przez cały mijający rok włączali się w pomoc tym osobom potrzebującym.

To sytuacja, w której wygrywają wszyscy: Ci, którzy dzięki dobrym sercom mieszkańców będą mieć bezpieczny dom i Ci, którzy włączając się w tę akcję wzmacniają poczucie lokalnej solidarności i wzajemnego zrozumienia. To dobro w działaniu.

 

Źródło info: naszabobowa.pl

Posłuchaj też serwisu informacyjnego:

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe