Stylem klasycznym, czy łyżwowym? Trasy dla narciarzy gotowe do przyjęcia gości

  • 28.12.2021, 08:31
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Stylem klasycznym, czy łyżwowym? Trasy dla narciarzy gotowe do przyjęcia… Fot. halogorlice.info ©
Jeśli czujecie potrzebę poruszania się po okresie świątecznego przesiadywania, to przypominamy o znakomitych możliwościach, które czekają dosłownie kilka kilometrów za granicą miasta.

 

Wystarczy wsiąść w auto i już po kilkunastu minutach wkroczymy w krainę zaczarowaną śniegiem. Kawałek dalej czekają gotowe trasy do narciarstwa biegowego. Nie brakuje ścieżek dla amatorów i dla tych, którzy na narty wybierają się bardziej wyczynowo. Wszystko zaś w cudownym otoczeniu beskidzkich lasów, pomiędzy którymi prowadzą trasy.

Centrum Narciarstwa Biegowego w Krzywej regularnie przedstawia na swoim profilu FB raport o stanie tras. Komunikat z wczoraj (27 grudnia) był następujący:

Nasza trasa jest w pełni przygotowana. Trasa do łyżwy prowadzi środkiem a po bokach złożone są tory do klasyka. Dotyczy to odcinka na łąkach w Krzywej. Trasa do Banicy jest przejechana walcem, bez torów.

 

Niestety, chwilowo nie mamy możliwości podejrzenia na YouTube widoku z tego miejsca. W poprzednim sezonie sytuację pogodową w CNB w Krzywej mogliśmy sprawdzić w czasie rzeczywistym dzięki kamerce umieszczonej w tym ośrodku. Na profilu FB Centrum uzyskamy jednak szybkie i jasne informacje o sytuacji na miejscu.

Piękna pogoda zachęca!

Dodatkowo UG w Sękowej informuje, że już na dziś (28 grudnia), planowane było otwarcie stacji narciarskiej na Magurze Małastowskiej. Co więcej:

(...) w najbliższych dniach planowane jest także otwarcie stacji narciarskiej w Małastowie. Od zeszłego tygodnia są już przygotowane trasy narciarstwa biegowego w Krzywej, jest także otwarty budynek, gdzie można odpocząć, skorzystać z toalety, uzyskać informację o trasach, szlakach i atrakcjach turystycznych w okolicy.

 

Potwierdzają to informacje na profilu FB Magura Ski Park. Pojawia się jednak zastrzeżenie: stok dla dzieci czynny dopiero od nowego roku.

 

A tak prezentowały się trasy w Krzywej 22 grudnia 2021 roku:

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe