Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10%!

Wigilijne spotkanie opłatkowe w klubie Egida

Podziel się
Oceń

Klub Abstynenta Egida spotkał się dokładnie w Wigilię (24 grudnia) w siedzibie przy ul. 3 Maja. Połamano się opłatkiem i złożono sobie najlepsze życzenia. Uczczono także pamięć byłego prezesa klubu.
Wigilijne spotkanie opłatkowe w klubie Egida

Autor: Fot. Klub Egida

 

To było niezwykłe spotkanie. Dokładnie 24 grudnia w odnowionej siedzibie Stowarzyszenia członkowie klubu Egida spotkali się z burmistrzem Gorlic Rafałem Kuklą, wójtem Gminy Gorlice Janem Przybylskim, dyrektor Centrum Terapii Uzależnień w Gorlicach, Grażyną Rychlicką-Schirmer i Inspektorem Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji w Gorlicach Piotrem Gajdą.

Początek spotkania był niezwykle wzruszający, ze względu na minutę ciszy, poświęconą pamięci zmarłego w mijającym roku >>>Jana Taboła Dyrektor CTU wspominając zmarłego podkreśliła jego ogromne zaangażowanie w rozwój środowiska abstynenckiego w naszym mieście. Przypomniała o wsparciu, które okazywał osobom uzależnionym, pełen empatii. Wszak sam przeszedł trudną drogę w tej walce.

Jak czytamy w relacji ze spotkania na stronie UM Gorlice, szczególne poruszenie wzbudziła kolęda dla nieobecnych, zaśpiewana przez klubową koleżankę, Grażynę.Nie brakło życzeń zdrowia, szczęścia i pięknego przeżycia świąt bożego narodzenia.

 

Dlaczego to spotkanie było tak ważne i wyjątkowe? Jak wyjaśnia UM w Gorlicach:

Takie spotkania są szczególnie ważne dla uzależnionych oraz ich rodzin, dają bowiem moc na najbliższe dni oraz nadzieję na cały rok. Na stole pojawiło się pyszne ciasto, owoce, słodycze i napoje. Dobra atmosfera sprzyjała rozmowom i podziękowaniom. Burmistrz wyraził swoje uznanie dla pracy Klubu, podkreślił również ważną rolę funkcjonowania środowiska abstynenckiego w naszym mieście.

 

Spotkanie dofinansowane zostało z dotacji na realizację zadań z zakresu Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Gorlice w roku 2021.


Napisz komentarz

Komentarze

lufa 28.12.2021 12:03
a rybka lubi pływać

kiro 28.12.2021 11:02
I w tych maskach jedli?

ReklamaCentrum Aktywnej Rozrywki BAZA Nowy Sącz - BAZA tu zaczyna się zabawa - Nowy Sącz, CH Gołąbkowice, poziom -1, ul. Prażmowskiego 11
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Gmina Sękowa zaprasza na IV Festiwal Wina i Sera w Sękowej, 3 lipca - 5 lipca 2026
Reklama

Temperatura: 26°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Szuwarek Treść komentarza: Urologię zamknąć mechaniczny zamknąć ciekawe kiedy zamkną ratusz to by była DOBRA WIADOMOŚĆ. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Na ten moment nie ma szans na uruchomienie poradni urologicznej. Brakuje lekarzy Autor komentarza: butelkka Treść komentarza: Zamiast normalnie pracować robią pokazówki .Po co to komu ? Zaraz pewnie kaweczka ,poczęstunek .Do roboty !!! Ciekawe ile pieniędzy idzie na takie spotkania otwarcie drogi ,mostu, w przedszkolu,dps,szkole itd ... Wszędzie korytko musi być a dla Tych co najbardziej potrzebują NIE MA . Ciekawe czy ludzie zgadną ile zarabiają Panie opiekunki np.w DPS (dom pomocy społecznej)przy przewijaniu ludzi chorych,cierpiących ? Bardzo cięzka praca .Podpowiem najniższą krajową .A taki co od imprezki do iprezki ,od spotkania do spotkania ile ? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:00 Źródło komentarza: Nowe rondo za blisko 4 mln zł. Ma powstać do listopada Autor komentarza: strona wuwuwu Treść komentarza: Patrząc na pogarszającą się sytuację gospodarczą na naszym gorlickim podwórku, zaciąganie tak dużego kredytu jest złym działaniem. Tym bardziej, że nikt z popierających ten pomysł nie pokazał jego pełnego kosztu. Mieszkańców ubywa, młodzieży w szkołach ubywa, podmiotów płacących podatki też ubywa. To kto to będzie spłacał za 10 lat? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:54 Źródło komentarza: Jeden głos zdecydował. Tak głosowali radni nad wotum zaufania dla Zarządu Powiatu Gorlickiego Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Stolik z wódką i rura dla pań impreza udana podatnik zaplaci Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:09 Źródło komentarza: Nowe rondo za blisko 4 mln zł. Ma powstać do listopada
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego