Wigilijne spotkanie opłatkowe w klubie Egida

  • 28.12.2021, 09:15
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Wigilijne spotkanie opłatkowe w klubie Egida Fot. Klub Egida
Klub Abstynenta Egida spotkał się dokładnie w Wigilię (24 grudnia) w siedzibie przy ul. 3 Maja. Połamano się opłatkiem i złożono sobie najlepsze życzenia. Uczczono także pamięć byłego prezesa klubu.

 

To było niezwykłe spotkanie. Dokładnie 24 grudnia w odnowionej siedzibie Stowarzyszenia członkowie klubu Egida spotkali się z burmistrzem Gorlic Rafałem Kuklą, wójtem Gminy Gorlice Janem Przybylskim, dyrektor Centrum Terapii Uzależnień w Gorlicach, Grażyną Rychlicką-Schirmer i Inspektorem Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji w Gorlicach Piotrem Gajdą.

Początek spotkania był niezwykle wzruszający, ze względu na minutę ciszy, poświęconą pamięci zmarłego w mijającym roku >>>Jana Taboła Dyrektor CTU wspominając zmarłego podkreśliła jego ogromne zaangażowanie w rozwój środowiska abstynenckiego w naszym mieście. Przypomniała o wsparciu, które okazywał osobom uzależnionym, pełen empatii. Wszak sam przeszedł trudną drogę w tej walce.

Jak czytamy w relacji ze spotkania na stronie UM Gorlice, szczególne poruszenie wzbudziła kolęda dla nieobecnych, zaśpiewana przez klubową koleżankę, Grażynę.Nie brakło życzeń zdrowia, szczęścia i pięknego przeżycia świąt bożego narodzenia.

 

Dlaczego to spotkanie było tak ważne i wyjątkowe? Jak wyjaśnia UM w Gorlicach:

Takie spotkania są szczególnie ważne dla uzależnionych oraz ich rodzin, dają bowiem moc na najbliższe dni oraz nadzieję na cały rok. Na stole pojawiło się pyszne ciasto, owoce, słodycze i napoje. Dobra atmosfera sprzyjała rozmowom i podziękowaniom. Burmistrz wyraził swoje uznanie dla pracy Klubu, podkreślił również ważną rolę funkcjonowania środowiska abstynenckiego w naszym mieście.

 

Spotkanie dofinansowane zostało z dotacji na realizację zadań z zakresu Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Gorlice w roku 2021.

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lufa
lufa 28.12.2021, 12:03
a rybka lubi pływać
kiro
kiro 28.12.2021, 11:02
I w tych maskach jedli?

Pozostałe