Dieta wspomagająca płodność – o czym warto pamiętać?

  • 29.12.2021, 20:46
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

dieta pudełkowa Fot. materiały partnera
Wydawać się może, że starania o dziecko nie są niczym trudnym. Wystarczy zdecydować się na regularne współżycie, szczególnie w momencie owulacji występującej u kobiety, a na teście pojawią się dwie wymarzone kreski. Okazuje się jednak, że coraz więcej par ma problem z płodnością i czas starania o dziecko znacząco się wydłuża. Czy problemem może być prowadzenie nieprawidłowej i źle zbilansowanej diety? Tego warto dowiedzieć się przed rozpoczęciem starań, by móc przygotować swój organizm do tego ważnego zadania.


Jakie składniki dobrze wpływają na płodność?

Wydawać się może, że dieta nie ma większego wpływu na płodność. Jednak okazuje się, że to co jemy ma ogromny wpływ na to jak pracuje nasz organizm. Warto więc przygotować się na to, że konieczne jest prowadzenie zdrowej, zróżnicowanej i dobrze zbilansowanej diety, by możliwe było dostarczenie do organizmu wszystkich składników odżywczych ułatwiających zapłodnienie, a następnie zagnieżdżenie się zarodka w macicy. Jakie składniki koniecznie powinny znaleźć się w diecie na płodność. Z pewnością nie może zabraknąć w niej warzyw i owoców, które mają bardzo  duży wpływ na to, jak funkcjonuje organizm zarówno przyszłego taty, jak i mamy. Warto również sięgać po zdrowe tłuszcze, które bogate są w kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Potrzebne są do zachowania odporności, lepszej pracy układu nerwowego. Nie można zapomnieć o jedzeniu orzechów, nasion, czy kiełków, które również bogate są w cenne witaminy i minerały.


Czy nadwaga lub niedowaga źle wpływają na płodność?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy waga ma wpływ na to, jak długo trwają starania o dziecko. Kobiety mające problem z nadwagą często dłużej starają się o potomstwo, ponieważ nadmiar tkanki tłuszczowej bardzo negatywnie wpływa na parametry płodności. Jednak panie borykające się z niedowagą również mogą mieć problem z zajściem lub utrzymaniem ciąży, ponieważ w ich przypadku często dochodzi do niedoborów składników odżywczych, które są niezwykle szkodliwe dla zdrowia.


Jak prowadzić zdrową dietę przed staraniem się o dziecko?

Prowadzenie zdrowej i dobrze zbilansowanej diety nie jest łatwe, szczególnie gdy codziennie się pracuje. Nie mając czasu, by zając się prowadzeniem zdrowiej diety warto zdecydować się na wykupienie cateringi dietetycznego. Dieta pudełkowa https://www.uhrabiego.pl/ jest jednym z najlepszych rozwiązań, na które decyduje się coraz więcej osób.
Wiedząc nieco więcej na temat diety na płodność można zacząć podnoszenie parametrów płodności tylko dietą.

Justyna Miarecka

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szczera
Szczera 30.12.2021, 05:18
Do Admina: Nie wiem czy tak ma większość ale tą stronę czytam raz w tygodniu a stronę konkurencyjną raz na swa tygodnie i bez zadnych komentarzy bo są blokowane bo olewają czytelników.

Pozostałe