Portrety niezwykłych seniorów z terenu powiatu gorlickiego. Odcinek szósty [VIDEO]

  • 30.12.2021, 14:56
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

Pani Jadwiga Śliwa podczas pracy nad koronkami Fot. Fundacja Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu”/Jadwiga Śliwa
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia szóstego z kolei filmu z cyklu portretów ośmiu niezwykłych seniorów z terenu powiatu gorlickiego.

 

W tym odcinku poznamy Panią Jadwigę Śliwę – niezwykle pogodną osobę o wielkiej pasji do haftowania oraz mistrzynię sztuki tworzenia za pomocą koronki klockowej. Pani Jadwiga jest laureatką prestiżowej nagrody „Mistrz Rzemiosł Artystycznych” wręczanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jako była nauczycielka Krajowej Szkoły Koronkarstwa, obecnie  prowadzi warsztaty dla młodych ludzi chcących zgłębić tajniki tej jakże pięknej dyscypliny artystycznej.

 

Powstały film stanowi element kampanii filmowej o aktywnych seniorach z terenu powiatu gorlickiego w ramach realizowanego przez Fundację „Wyjdź z Domu” projektu pn. „Gorliccy seniorzy przeciw skutkom pandemii”. Zadanie jest współfinansowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025 edycja 2021.

 

 

Materiał nadesłany: Fundacja Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu”   

Justyna Miarecka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe