Czytelnicy piszą. Przepraszam, jakie są warianty odpowiedzi?

  • 03.01.2022, 14:24
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

zdjęcie kart z do gry „było sobie życie” Fot. nadesłane przez Czytelnika
Świąteczne prezenty rozpakowane, a po świętach przyszedł czas na przetestowanie gier i zabawek, które wcześniej zdążyliśmy tylko rozpakować. W czasie rozgrywki może pojawić się zaskoczenie.

 

Oferta gier, zabawek i innych atrakcji dla najmłodszych jest bardzo szeroka. Niemało kosztują, ale wszyscy są przekonani, że jeśli będą wykorzystywane i pozwolą rodzinie ciekawie spędzić czas, warto.

Trzeba przyznać, że tak właśnie jest.

Jeśli tylko przekonamy się do tej formy zabawy, czas spędzony z najbliższymi mija niezwykle szybko i pożytecznie. Wiele gier jest przygotowane w taki sposób, by jednocześnie bawiły i uczyły.

Czasami trafiają się jednak pewne „kwiatki”.

Oto, jaką kartę z pytaniem wylosował jeden z naszych Czytelników. Nie byłoby zdziwienia, gdyby nie fakt, że gra z serii „Był sobie człowiek” jest przeznaczona dla dzieci od 8 roku życia.

Proszę mi uwierzyć: na początku się roześmiałem, bo trudno, żeby było inaczej. Potem jednak zastanowiłem się, jak zadać pytanie kilkulatkowi, który siedzi przede mną. No bo jak mam mu wytłumaczyć sens odpowiedzi B?

Ostatecznie wyszło śmiesznie, ale nie wiem, czy gra, która z założenia ma sprzyjać nauce historii, powinna zawierać tego typu podpowiedzi.

 

My również mamy pewne wątpliwości w tym zakresie. A jak Wy myślicie?

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe