Posypały się pierwsze mandaty „po nowemu”. Czterocyfrowe kwoty za zwykłe stłuczki

  • 04.01.2022, 10:03
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

policjanci podczas kontroli drogowej w Ropicy Polskiej Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
Wysokość mandatu za zwykłą kolizję – klasyczne najechanie na tył czy parkingową stłuczkę –przyprawiaja o zawrót głowy.

 

Szymbark. Klasyczne najechanie na tył

Wczoraj (3 stycznia) kilka minut po godz. 13 kierowca skody, obywatel Słowacji, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył toyoty. Sprawca został ukarany 1020 zł mandatem.


Gorlice, ulica Biecka. Parkingowa stłuczka

Dwie godziny później kierowca volkswagena nie zachował szczególnej ostrożności podczas cofania i uderzył z zaparkowaną toyotę, w której znajdował się kierowca. Sprawca, mieszkaniec Krakowa, został ukarany 1020 zł mandatem i sześcioma punktami.


Zagórzany. Sąd za złamanie sądowego zakazu

Niemalże równocześnie patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę forda. Okazało się, że siedzący za kierownicą osobówki mieszkaniec Bielska-Białej prowadził swój samochód pomimo sądowego zakazu. Po policyjnych czynnościach mężczyzna został zwolniony do domu, a jego samochód – przekazany wskazanej przez niego osobie. Teraz przed sądem odpowie za złamanie... sądowego zakazu.


Klęczany. Kolizja trzech osobówek

Dzisiejszego poranka (4 stycznia) kierowca skody, mieszkaniec Binarowej, nie upewnił się, czy jadący za nim kierowca innej skody nie rozpoczął manewru wyprzedzania i sam zaczął wyprzedzać znajdujące się przed nim volvo. W konsekwencji doprowadził do zderzenia z wyprzedzającą go skodą, która przepchnięta uderzył w volvo. Sprawca, kierowca skody z Binarowej, został ukarany 1020 zł mandatem i sześcioma punktami.

 

O nowym taryfikatorze mandatów pisaliśmy kilka dni temu w osobnym artykule >>>Mandaty po nowemu. Tanio to już było – stawki szokują kierowców!

 

Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ksiądz Proboszcz
Ksiądz Proboszcz 05.01.2022, 18:50
Musi być porządek w Kraju jako Polski Ład, by zabierać Bogatym a dawać Biednym.
mnbvc
mnbvc 05.01.2022, 06:51
Chore panstwo chory kraj Pis wymaga interwencji lekarskiej!
Cyklista
Cyklista 04.01.2022, 22:12
Wczoraj jechałem w okolicach Sącza na motocyklu i przekroczyłem 20 km i straciłem prawko.
vox
vox 04.01.2022, 22:02
A pijany rowerzysta 500zł.
UWAGA
UWAGA 04.01.2022, 21:48
Za złe parkowanie na chodniku pod sklepikiem płaci się 2,5 tyś bo dziś tak zapłaciłem.
bolo
bolo 04.01.2022, 21:28
Wreszcie sprawcy kolizji zapłacą solidnie i bedą bardziej uważać bo dotąd niektórzy czuli się bezkarni popisując się brawurą a i często można było słyszeć że za kolizję 200 złotych to nie majątek.
Kierowca
Kierowca 04.01.2022, 16:23
Polski Fad to Polskie Bezpieczeństwo
H
H 04.01.2022, 12:57
Koryto wysycha, a paść się trzeba.
..
.. 04.01.2022, 12:41
"nowy ład" - by Polakom się lepiej żyło...
Polak
Polak 06.01.2022, 12:59
Mnie żyje się lepiej.
M
M 07.01.2022, 14:19
nie dziwię się że żyje Ci się lepiej. Jesteś w końcu ojcem 5 dzieci i masz z tego 2 500 zł. Po co pracować?
Mjm
Mjm 04.01.2022, 11:29
Jestem za wyskoimi mandatami, jesli ktos przekroczy predkość, ok. moze nauczą sie niektórzy, że nie pedzi sie jakby nie wiem co. Co do stłuczek to juz mam mieszne uczucia, bo stłuczka , stłuczce nie równa
xenon
xenon 04.01.2022, 11:03
Ja wiem, że szukanie sensu i logiki w naszym kraju to głupota ale może ktoś mi wytłumaczy dlaczego za parkingową stłuczkę (uszkodzone jedno auto nie licząc pojazdu sprawcy) jest identyczna kara jak za kolizję spowodowaną błędnym wyprzedzaniem (uszkodzone dwa pojazdy, nie licząc sprawcy)? Przecież skala zagrożenia jest znacznie większa!
Osobiście jestem za podwyżką mandatów bo to co się u nas dzieje na drogach to czasami wolna amerykanka ale patrząc na to co wprowadzili, nie ma to nic wspólnego z dbaniem o bezpieczeństwo.
Uczony
Uczony 05.01.2022, 11:37
Kolego xenon - masz trochę racji, ale tylko trochę. Czy nie widzisz, że za stłuczki takie sobie i niegroźne płacimy wszyscy z OC. Jeżdżę już 30 lat i nigdy nie miałem stłuczki jakiejkolwiek a płacę niemało za OC czyli płacę za tych, którym te stłuczki się przydarzają, a jest ich sporo i będzie jeszcze więcej. Skoro ludzie nie umieją jeździć lub są rozkojarzeni to niestety mogą kogoś zabić zatem muszą płacić i nie ma innej możliwości. Powinni znieść OC całkowicie dla tych którzy nigdy ze swojej winy nie mieli takiego zdarzenia. Dlatego pisałem w innym artykule że co drugiemu kierowcy powinno się odebrać prawo jazdy dożywotnio, bo po prostu niektórzy nie umieją jeździć. AMEN.
aaa
aaa 07.01.2022, 19:41
nie mów hop bo o kolizje nie trudno , dzisiaj nie masz , jutro chłopino masz ;)
xenon
xenon 05.01.2022, 12:11
Kolego Uczony - gratuluję bezkolizyjnej jazdy ale to nie zmienia faktu, że karanie kogoś za porysowanie zderzaka na parkingu taką samą karą jak kogoś, kto mógł spowodować tragiczny wypadek (bo tak niestety często kończy się złe wyprzedzanie) jest trochę nie ok. A jeśli mówisz o OC, to sprawcy powinno się podnieść składkę na 2-3 (lub więcej) lata. Wtedy pieniądze trafią do tego co faktycznie tą szkodę likwiduje (ubezpieczyciela), a nie skarbu państwa. Inaczej składki i tak będą rosły bo takie kolizje nawet przy mandacie za 2 czy 3 tys będą się zdarzać i ubezpieczyciele będą wykładać kasę. Przepraszam ale teoria o OC jest mocno dla mnie nie trafiona. Pieniądze w tym przypadku nie pójdą tam, gdzie powinny, a składki i tak urosną. AMEN
Michal
Michal 04.01.2022, 20:18
Komentarz popieram w 100%
cuniu
cuniu 04.01.2022, 10:07
no i macie polski ład..... o stłuczkę przecież nie trudno, a budżet trzeba uzupełniać, żeby było z czego rozdawać, polactwo
~~~~ja
~~~~ja 04.01.2022, 11:22
W przypadku stłuczki wcale nie musisz wzywać policji no chyba, że winowajca jest uparty i nie chce wziąć winy na klatę to będzie miał dodatkowy prezent. Wielkie halo...
A poza tym za granicą jest socjal są wyższe mandaty i żaden załosny cebulak nie płacze...
Gor
Gor 05.01.2022, 03:18
Ok czyli rysniesz komuś furę na 1mm i gość ci gada dawaj tysiąca albo wzywam policję i dostaniesz min tysiąca...życie leć do bankomatu
~~~~ja
~~~~ja 06.01.2022, 03:22
@Gor Naprawdę nie wiem o czym Ty piszesz... Spisujecie oświadczenie żadnej kasy nikomu do ręki nie dajesz tylko pokrywasz z ubezpieczenia... a jeżeli chodzi o ulgę i chciałeś dać kasę do ręki to podobnie sytuacja mogła wcześniej wyglądać.
ja
ja 04.01.2022, 12:48
A w ilu i których to krajach sa tak wyższe mandaty? W stosunku do zarobków? A może przypomnisz jak jest infrastruktura drogowa? Czy może będziesz tak kłamała jak "morawiezki" m.in o przejściach w Niemczech?
Majkel
Majkel 04.01.2022, 11:04
a to dopiero początek...
Jeszcze się nażremy "Prawem" i "Sprawiedliwością"
.......