Gorlice. Kłótnia zakończona postrzałem mężczyzny

  • 05.01.2022, 10:51
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Policyjny areszt na gorlickiej komendzie Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
W noworoczne popołudnie (1 stycznia) do gorlickich policjantów zadzwonił mężczyzna, który zaalarmował mundurowych, że ktoś strzelił do jego kolegi z broni pneumatycznej. Do jednego z bloków przy ulicy Słonecznej w Gorlicach natychmiast wysłano patrol policji.

 

Według relacji zgłaszającego do jego kolegi, z którym przebywał w tym czasie w mieszkaniu, przyszedł ich znajomy.

Między gorliczanami wywiązała się słowna utarczka, która z mieszkania przeniosła się na klatę schodową. W pewnym momencie znajomy mężczyzn oddał w kierunku pokrzywdzonego dwa strzały z broni pneumatycznej, po czym uciekł z bloku wraz z kolegą, który czekał na niego na klatce schodowej.

Poszkodowany został przewieziony do gorlickiego szpitala. W tym czasie policjanci dotarli do gorliczanina, który oddał strzały i jego kolegi.

Okazało się, że 52-latek ma w organizmie 0,59 promila alkoholu, a towarzyszący mu 38-latek – 1,75 promila alkoholu.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie – relacjonuje aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.


Młodszy z nich opuścił komendę po przesłuchaniu, a straszy, który był sprawcą, usłyszał zarzut średniego uszkodzenia ciała i narażenia pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

James Bond
James Bond 06.01.2022, 14:48
Jakie miasto tacy gangsterzy
Wariat
Wariat 06.01.2022, 08:32
Eksmisja do kontenera przy komendzie i będzie po problemie z lokatorami.
Zenuś
Zenuś 06.01.2022, 06:26
Najlepsze jest to że niedaleko mieszka milycyjant kryminalny. Groźny. I co i nic!
~~~~ja
~~~~ja 08.01.2022, 05:20
A obok analfabeta pospolity krypto żulek, który się wydaje, że jak napisze "milycyjant" to jest fajny i lepszy a tymczasem jesteś co najmniej żałosny.
Mieszkający w bloku policjant nie jest od "dania w mordę" upierdliwemu sąsiadowi, bo nic innego nie może zrobić, poza tym co każdy normalny człowiek czyli zgłosić sprawę na policję (tak policjant też musi oficjalnie zgłosić sprawę) aby się tym zainteresowała, bo bez tej formalności policja ma związane ręce.
Ewentualnie można też przypadek takiego sąsiada poruszyć na zebraniu spółdzielni choć szczerze wątpię czy to coś da tak samo jak w to czy ktokolwiek odważy się odezwać tylko tutaj próbujący się wyręczać innymi (przecież sąsiad jest policjantem) bohaterzy, bo przynajmniej dla takiego uciążliwego sąsiada są anonimowi.
Jak naprawdę przeszkadza to się nie pier***ę tylko załatwiam sprawę najpierw odpowiednią rozmową a jak nie pomaga zgłaszając gdzie trzeba... i to nie jest konfidenctwo zachowuj się jak człowiek, bo to podstawowa zasada mieszkania w bloku i naprawdę nie będę się tobą interesował.
Ekspert  Tarnów
Ekspert Tarnów 05.01.2022, 21:01
By był porządek bezalkoholowy to należy zająć się likwidacją punktów sprzedających alkohol, że podają osobą nietrzezwym i podają alkohol nieletnim i pisze się pismo do Inspekcji Handlowej o pomoc w tym należy zlikwidować Gorlickie cluby nocne.
ghfgjghjk
ghfgjghjk 05.01.2022, 23:24
Interpunkcja!!! Znalazł się "ekspert" z d...
Ekspert Tarnów
Ekspert Tarnów 05.01.2022, 18:40
Gorlice to Miasteczko w którym czas się zatrzymał i Miasto zostało przeniesione do Województwa.
ADRIANEKBANIOPAJONK
ADRIANEKBANIOPAJONK 05.01.2022, 15:52
Hehe no i co ja tu kruluje to moja sloneczna kturom trzeba zutylizowac jak i pajonka hehe hehe. PSZYSZLI PO PIENIONDZE ZA MARCELAN
do ADRIAN
do ADRIAN 07.01.2022, 12:08
Naucz się dzieciaku pisać
Rynek
Rynek 07.01.2022, 19:58
Klyenci pajonka minusują a każdy wie jaka jest prawda hy hy hy hy
Starsza pani z klatki
Starsza pani z klatki 05.01.2022, 14:43
Masakra i smrod w klatce na 4 pietro dzien po dniu i chlanie na okraglo a cwaniak z Ropy tylko rzadzi nimi.A policja wie i ma to gdzies.tylko dzwonic kaza za kazdym razem.
Sąsiad
Sąsiad 06.01.2022, 13:08
Zgłaszane to było już kilkanaście razy ale nasza Policja ma to głęboko w czterech literach .Od czego jesteście panowie Policjanci .Tam jest wszystko od przemocy, noże, bijatyki ,burdel itp. Począwszy od Pawełka ,który znęcał się nad swoją mamą ,niejaki Łukasz B., który zaczepia starsze osoby na klatce i wielu innych .Może ktoś z wyższych rangą policjantów zajmie się tym towarzystwem.
Tak należy zrobić
Tak należy zrobić 05.01.2022, 19:17
W takiej sytuacji nie dzwoni się na policję tylko dzwoni ORAZ pisze pismo, które podpisują wszyscy mieszkańcy PRZYNAJMNIEJ z tej klatki, a jeszcze lepiej ile się tylko da i składa na dziennik. W piśmie opisuje się sytuacje, podaje daty etc. Sprawa z automatu ma nadany bieg. Kolejne pismo do spółdzielni o natychmiastowe założenie monitoringu do zabezpieczenia nagrań. A jak jedno pismo i drugie nie pomaga to jazda po kolei z każdym programem interwencyjnym. Wiedzą dobrze gdzie są Gorlice więc trafią bez problemu.

Byłbym zapomniał: menela przywódcę potraktować pismem do odpowiedniego mopsu etc. bo na pewno bierze jakiegoś plusa więc jest kolejny punkt żeby go szarpnąć.

Żadnego załatwiania na gębę i innych bzdur, TYLKO NA PIŚMIE z datą wpływu. Jak machina ruszy to sprawa się dalej sama napędzi.
słoneczna5 lokator
słoneczna5 lokator 05.01.2022, 13:29
Słoneczna 5 parter ,kto w końcu zrobi porządek z tymi menelami .Strach przejść po osiedlu ,bo zaczepiają starsze osoby .Niejaki Łukasz ciągle szuka powodów do bójki wraz z kolegami. Pytam się gdzie jest Policja .Chodzą do Pawła ciągłe bójki ,noże ,pokaleczenia ,smród na klatce .Mieszkam w tej klatce i boję się wejść do własnego mieszkania. Gdzie jest Policja !!!! Chyba ,że dojdzie do samosądu ,bo sąsiedzi już dłużej tego nie wytrzymują !!!
Opozycjonista
Opozycjonista 06.01.2022, 07:44
Policję znajdziesz: na grosarze, pod kebabem, pod gorlickimi marketami (wyłapują groźnych przestępców brz maseczek!).
mieszkańcy osiedla
mieszkańcy osiedla 05.01.2022, 12:08
Najwyzszy czas zlikwidować tą melinę. Jak długo będziemy sponsorować tych nierobów, rozbijają się taksówkami, skąd biorą na papierosy i alkohol . Dziennie przewija się tam szemrane towarzystwo że strach przejść.
.
. 05.01.2022, 12:05
I tyle? To co grozi za zabójstwo? Tydzień robot publicznych?
gorliczanin
gorliczanin 05.01.2022, 12:05
tak się bawi patologia.

Pozostałe