Sękowa. Dzieci mają nowe przedszkole [ZDJĘCIA]

  • 10.01.2022, 16:05
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

dzieci w nowym przedszkolu w Sękowej w powiecie gorlickim Fot. halogorlice.info ©
Gmina Sękowa obchodziła dziś wielkie święto. Zostało tam oficjalnie otwarte nowe przedszkole, na które mieszkańcy czekali od lat.

 

Nowy obiekt powstał na kanwie starego budynku, z którego po modernizacji nie pozostało prawie nic. Ściany, których większość była drewniana, zostały wyburzone, a w ich miejsce wyrosły nowe mury. Jeszcze na wiosnę 2021 roku trudno sobie było wyobrazić, że już po kilku miesiącach stanie w tym miejscu gotowe, nowe przedszkole.

Teraz już jest. Piękne wnętrza, sale, kuchnia, wszędzie nowe sprzęty, krzesełka, zabawki cieszą oko. Na zewnątrz trwa jeszcze porządkowanie terenu, elewacja już jest wykończona i jeszcze pachnie nowością.

Dzisiaj (10 stycznia) odbyło się oficjalne jego otwarcie, którego gościem był marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. Towarzyszyli mu przedstawiciele lokalnych władz samorządowych gminy Sękowa, z wójtem Małgorzatą Małuch na czele.

Rozbudowa przedszkola została sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Koszt tych prac to ponad 1,1 mln złotych.

Wcześniej delegacja samorządowców odwiedziła nowo wybudowany most na granicy Siar i Sękowej.

Późnym popołudniem marszałek ma spotkać się także w Męcinie Małej z seniorami i zwiedzić Uzdrowisko Wapienne, gdzie ma powstać tężnia solankowa i park zdrojowy.

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (60)


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mama przedszkolaka
mama przedszkolaka 11.01.2022, 09:23
brawo!! wspaniałe przedszkole, wspaniałe dzieciaki, wspaniałe panie przedszkolanki!!! duma Sękowej!!!! brać przykład!!!
mati
mati 10.01.2022, 22:10
Miny dzieci mówią wszystko... Musiała być to dla nich gehenna. Ciekawe co za przeproszeniem marszałek przywiózł dzieciom?
Stary dziad
Stary dziad 10.01.2022, 21:14
Sam projekt i realizacja jak najbardziej na plus. Gdy widzę jednak lansujących się dygnitarzy politycznych i kościelnych, to mnie jasna krew zalewa! Trochę skromności i przyzwoitości! Nie z waszych kieszeni To powstało! Ani kler, ani rząd nie ma własnych pieniedzy! To są pieniądze zwykłych ludzi! Jak wam nie wstyd! Tak zwyczajnie, po ludzku...
mjm
mjm 10.01.2022, 17:05
Mamuśki dzieci jakieś niedoinformowane, bo bez maseczek
do mjm
do mjm 11.01.2022, 08:54
To nie mamuśki tylko nauczycielki przedszkolne.
mjm
mjm 11.01.2022, 12:21
No to jeszcze gorzej, bo powinny dawac przyklad. pan wójt np w maseczce, a te jak nie wiadomo co bez.

Pozostałe