Wapienne. Quad do zadań specjalnych jest już w remizie

  • 11.01.2022, 08:54
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

quad dla OSP Wapienne Fot. UG w Sękowej
W ostatni piątek (7 stycznia) do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wapiennem dotarł quad Polaris Touaring 1000. W uroczystym przekazaniu wzięła udział Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa, jak również druhowie z jednostki na czele z prezesem Henrykiem Zemankiewiczem.

 

W połowie grudnia informowaliśmy Was o dotacji w wysokości 40 tys. złotych, którą gmina Sękowa otrzymała z rezerwy ogólnej budżetu państwa na zakup quada dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wapiennem. Reszta potrzebnej kwoty została pokryta z budżetu gminy.

Sprzęt o wartości niespełna 75 tys. złotych będzie wykorzystywany w czasie akcji ratowniczych, co zdecydowanie podniesie bezpieczeństwo przeciwpożarowe mieszkańców gminy Sękowa.

 

Źródło info i foto: UG w Sękowej

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

L
L 11.01.2022, 11:56
Najgorsze jest to że za 75 tys to można o wiele lepszego quada w teren mieć z wyposażeniem. Kasa wy*** na złom. Jednak cyrk dalej gra.
obywatel
obywatel 11.01.2022, 10:37
To jest największa głupota kupować quada do osp ,jedna jednostka w powiecie miała quada to zaczęli nim szaleć ażgo rozwalili i stał dwa lata bezużyteczny, moim zdaniem taką kae to lepiej przeznaczyć chociażby na ubranie bojowe dla bezpieczeństwa. Ale jak tak wybrali to gratuluje sprzętu.

Pozostałe