Ruszył czwarty klub seniora w gminie Biecz. W planach jest kolejny! [FOTO]

  • 12.01.2022, 09:54
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

pomieszczenie klubowe i kuchnia w klubie seniora w Bieczu Fot. UM w Bieczu
Wantuchówka w Bieczu zmieniła się nie do poznania! Pomieszczenia na poddaszu budynku przeszły gruntowną modernizację, a następnie zostały wyposażone w niezbędny sprzęt. Już od kilku dni działa tam czwarty w gminie Biecz Klub Senior +.

 

W ramach prac wymienione zostały wszystkie instalacje, a także wykonano kompleksowy remont pomieszczeń przeznaczonych na działalność klubu. Seniorzy mają do dyspozycji w sumie ponad 130 m², w tym: pomieszczenie ogólnodostępne, tak zwane pomieszczenie klubowe ze sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu, kuchnię, łazienkę oraz szatnię.

Całkowity koszt prac wyniósł ponad 257 tys. złotych, ale gminni urzędnicy pozyskali na ten cel dotację z Województwa Małopolskiego w wysokości ponad 178 tys. złotych. Klub prowadzony jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie Nadzieja. Zajęcia odbywają się pięć razy w tygodniu po cztery godziny, a ich tematyka jest bardzo różnorodna, tak by każdy z uczestników znalazł coś interesującego dla siebie. W programie zaplanowano także spotkania integracyjne oraz wycieczki.

W gminie Biecz seniorzy stanowią dość liczną grupę wynoszącą ponad 20 procent wszystkich mieszkańców. Dla wielu z tych osób klub seniora jest szansą na zminimalizowanie lęku przed chorobą i niepełnosprawnością, podjęcie aktywności fizycznej, zmniejszenie poczucia izolacji, rozwijanie nowych pasji i zainteresowań, a także zdobycie nowej wiedzy i zwyczajną poprawę samopoczucia.

Klub Senior + w Bieczu to już czwarty tego typu ośrodek działający w gminie, bo podobne placówki z powodzeniem funkcjonują w Binarowej, Grudnej Kępskiej i Rożnowicach. Wszystkie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, dlatego gmina postanowiła złożyć wniosek o dofinansowanie remontu pomieszczeń Domu Strażaka w Libuszy, by tam utworzyć piąty Klub Senior +. Wartość zadania oszacowano na 260 tys. złotych, a wnioskowana kwota dofinansowania to 200 tys. złotych.


Źródło info i foto: UM w Bieczu

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (28)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe