Ranking najlepszych liceów i techników w powiecie gorlickim. Górka zdeklasowała rywali

  • 14.01.2022, 09:18
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Ranking najlepszych liceów i techników w powiecie gorlickim. Górka zdeklasowała… Fot. halogorlice.info ©
Miesięcznik Perspektywy po raz 24 przygotował ranking najlepszych szkół średnich w Polsce. Sprawdziliśmy, które miejsca zajmują licea i technika z naszego powiatu.

 

Warto wiedzieć, że kapituła rankingu wzięła pod uwagę sukcesy uczniów poszczególnych szkół w olimpiadach i wyniki z egzaminu maturalnego. W przypadku liceów uwzględniono również osiągnięcia uczących się w nich nastolatków w olimpiadach międzynarodowych, a w przypadku techników – wyniki z egzaminów zawodowych.

W tegorocznym zestawieniu wzięto udział 1256 ogólniaków i 1165 techników, bo dokładnie tyle polskich szkół spełniło tak zwane kryterium wejścia, czyli: w maju 2021 roku zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a średnie wyniki z języka polskiego i matematyki (zdawanych obowiązkowo) nie były niższe niż 0,75 średniej krajowej.

W przypadku wyników z powiatu gorlickiego większych niespodzianek nie ma. W tym roku w rankingu liceów rywalizację Kromer kontra Górka wygrało II Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach zajmując 360 miejsce (37 w Małopolsce). I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach uplasowało się na 458 miejscu, a Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu zajęło 476 miejsce.

Jeśli chodzi o technika z naszego powiatu, to najlepsze w tym roku okazało się Technikum nr 1 (Górka), które zajęło bardzo wysokie 174 miejsce w rankingu (25 w Małopolsce). I to technikum zanotowało ogromy skok w rankingu, bo w ostatnich latach zajmowało miejsca powyżej 500. Kolejne w zestawieniu jest technikum w Bobowej – 287 miejsce, a następne technikum w gorlickim Ekonomiku – 343 miejsce. 

Pozostałe szkoły zajmują miejsca powyżej 500.

Zobaczcie jak prezentował się ranking w ubiegłym roku >>>Perspektywy 2021. Ranking najlepszych liceów i techników. Jak wypadły nasze szkoły?

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stanisław cygan
Stanisław cygan 17.01.2022, 21:30
Witam jestem dumny że uczęszczałem do tej szkoły a był to 1968rok dyrektorem był P Szydło z ca P Skocz a moim wychowawca P Koczylkiewicz ta szkoła dała mi podstawy wiedzy przydatnej na całe dorosłe życie W tych latach szło się po wiedzę do szkoły a ta kadra ja przekazywała warunki były trudne mieszkaliśmy w internacie mieszczącym się na ostatnim piętrze szkoły stołówka mieściła się w suterenach Pozdrawiam obecna kadrę nauczycielska a tym bardziej żyjących ówczesnych nauczycieli
Rodzic
Rodzic 16.01.2022, 18:50
Rada dla Kromera. Zmniejszyć liczebność klas (teraz są klasy nawet 36 osobowe) i nie przyjmować wszystkich osób które tylko chcą. Tylko te, które mają przyzwoite wyniki po szkole podstawowej.
Bzdury
Bzdury 16.01.2022, 14:17
Tyle samo warty ranking jak to, że Gmina Lipinki jest liderem w pozyskiwaniu środków unijnych.
były uczeń
były uczeń 15.01.2022, 17:27
Cała ta "elitarnośc" Kromera wzieła sie z tego, że czasach prl-u było to jedyne liceum ogólnokształcące w okolicach Gorlic wśród masy propagowanych przez ówczesną władzę szkół zawodowych. W latach 90 powstała konkurencja w postaci II LO . Od dawna Górka radzi sobie lepiej, jednak mit Kromera dalej pokutuje - ego większe niż jego budynek (ładnie odnowiony ;)
~~~~ja
~~~~ja 15.01.2022, 19:53
O ile pamiętam w tych czasach w okolicy było LO w Bieczu i Grybowie a mimo, że nie każdy zwłaszcza z młodzieży szkolnej miał samochód to komunikacja publiczna działała sprawnie i naprawdę nie było problemów z dojazdem więc alternatywa była. Mało tego znam osoby z Gorlic, które nie zdecydowały się kandydować lub nie dostały do Kromera (a do tamtych tak) więc z tą elitarnością nie do do końca było tak jak piszesz (i żeby nie było nie chodziłem do tego LO, nie reklamuję "swojej" szkoły).
Marek
Marek 15.01.2022, 16:26
Bystra to najlepsza szkoła , do której chodziłem powinna być na 1 miejscu w rankingu
Betti
Betti 15.01.2022, 19:40
Tak na 4 osoby podchodzące po matury zdaje ja jedna
Paradygmat Niejawny
Paradygmat Niejawny 14.01.2022, 22:41
Ogólny poziom nauczania w Polsce jest słaby, z tendencją zniżkową - podobnie jak średnie światowe IQ, które drastycznie spada w ostatnich dziesięcioleciach. Tak, to są oficjalne, światowe statystyki.
Do sedna. Może to nie Kromer jest tak doskonały - może po prostu reszta polskich uczelni aż tak zaniżyła poziom, choć mogę się mylić.
Pytanie z innej beczki - poza papierkiem z Kromera, jaka jest wartość takich osób na rynku pracy? Zalecam z 10 minut rozważań, aby pozbyć się zbędnych emocji...
Ano
Ano 15.01.2022, 13:04
Może warto przeczytać artykuł a potem komentować. Tam nie pisze, że Kromer jest doskonały wręcz przeciwnie w tym roku w powiecie najlepsze jest II LO.
bodzio
bodzio 14.01.2022, 19:07
Kromer to tylko nazwa wiekszosc uczniów to przecietni ale mamusie miały parcie a tatusiowie kase
?????
????? 15.01.2022, 05:47
jaka kasa jest potrzebna w kromerze????????? toż to zwykłe liceum powiatowe
Betti
Betti 14.01.2022, 21:44
Co ma kasa do Kromera słabi trojkowi uczniowie niski poziom wioska i dzieci jak każde inne często bez tatusia w domu
Wac
Wac 14.01.2022, 18:50
"Kromer" leci na łeb na szyję bo taką mają radę pedagogiczną.
mjm
mjm 14.01.2022, 12:33
Górka, może teraz tak, ale za starych rządów to raczej źle sie działo. Duzo starszych nauczycieli odeszło, np z polskiego, weszli nowi, którzy sie stataja
X.
X. 14.01.2022, 11:56
Ja mam inne zdanie na ten temat. Górka z roku na rok jest wyżej w rankingu wiąże się to z dużym nakładem pracy, niestety obecnie uczniowie nie chcą się uczyć i wybierają szkołę gdzie jest łatwiej.
ja
ja 14.01.2022, 13:40
Bo na Gorke chce isc osoby króre chca sie uczyc, a nie tylko chodzić do elitarnej szkoły...
x