Policjanci polowali na piratów drogowych. Efekty?

  • 16.01.2022, 18:36
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

policjant drogówki podczas kontroli drogowej w Gorlicach Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
W czwartek (13 stycznia) na drogach powiatu gorlickiego odbyła się Akcja Prędkość. Działania mundurowych z drogówki były wymierzone w kierowców ze zbyt ciężką nogą.

 

Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach, a dokładniej ograniczenie liczby wypadków, poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości.

Mundurowi przeprowadzili w sumie 38 kontroli drogowych, 31 z nich zakończyło się mandatem za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Jeden z kontrolowanych kierowców przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę, dlatego policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i wypisali 1500 zł mandat. Był też jeden mandat w wysokości 1000 zł i dwa 800 zł. Pozostałe mieściły się w przedziale od 50 do 800 zł.

Przypominamy, że od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości:

  • do 10 km/h – 50 zł
  • o 11-15 km/h – 100 zł
  • o 16-20 km/h – 200 zł
  • o 21-25 km/h – 300 zł
  • o 26-30 km/h – 400 zł
  • o 31-40 km/h – 800 zł
  • o 41-50 km/h – 1000 zł
  • o 51-60 km/h – 1500 zł
  • o 61-70 km/h – 2000 zł
  • o 71 km/h i więcej – 2500 zł

 

Źródło info: KPP w Gorlicach

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przypominam
Przypominam 17.01.2022, 18:21
Frustratom , malkontentom i innym miszczom prostej ,że za nowymi przepisami głosowała też cała opozycja z wyjątkiem "róbta co chceta" Konfederacji . Tak że ten tego...
MM
MM 17.01.2022, 23:11
Sugerujesz, że opozycji nie zależy na bezpieczeństwie i wpływach do budżetu?? :D
aa
aa 18.01.2022, 07:24
Oczywiście, że opozycji nie zależy na bezpieczeństwie i wpływach do budżetu. Im zależy tylko na dojściu do władzy bez względu na to jakim kosztem. To właśnie ta totalna opozycja domaga się od UE wstrzymania wypłat funduszy oraz nakładania kar na Polskę.
Podpis
Podpis 18.01.2022, 15:59
Nigdy nawet nie zbliżą się do kosztów jakie Polska poniosła i ponosi żeby pis był nadal u władzy.

Oczywiście, że nikt nie wypłaci miliardów kaczafiemu na kolejne kupowanie wyborców i inne pegazusy. Jak są tacy genialni to niech pokażą jak po 6 latach ich NIEPRZERWANEJ władzy Polska wstaje z kolan. Sama.
MM
MM 18.01.2022, 11:33
Jaki rząd, taka opozycja... aplikuj do TVP, masz szanse na korespondenta z Brukseli :P
Małopolanin
Małopolanin 17.01.2022, 10:00
Statystyka i wyniki tylko to się liczy w policji ,bez względu na to w jakim pionie wykonujesz swoje obowiązki służbowe !!!
Kapelusznik
Kapelusznik 17.01.2022, 07:31
To nie akcja prędkość, tylko akcja zbieramy kasę dla rządu.
~~~~ja
~~~~ja 17.01.2022, 10:01
To zrób na złość Kaczyńskiemu, Morawieckiemu czy komu tam chcesz i jeździj przepisowo.
adam1
adam1 17.01.2022, 12:58
Nie da się jeździć przepisowo, chociaż byś się bardzo starał. Policja zawsze coś znajdzie. Przykładowo wyprzedzisz ciągnik na linii ciągłej bo nie da się za nim jechać 15/h i już mandacik
v
v 17.01.2022, 14:37
To nie wyprzedzaj i jedz 15km/h bo masz ciągłą linie......albo jezdzimy przepisowo albo nie
adam1
adam1 17.01.2022, 17:04
Tak i jedź do Tarnowa 4 godziny A jak ktoś złapie kapcia i stanie na ciągłej to nie omijaj, czekaj aż naprawi
Zenek
Zenek 17.01.2022, 05:36
Najwięcej wypadków powodują kobiety i młodociani kierowcy. Kobiety nie myślą podczas jazdy a młodociani udają mistrzów kierownicy.
ehh
ehh 17.01.2022, 13:32
Zenki Mar,yniuki też nie myslą.

Pozostałe