Weekendowa kronika drogowa świeci pustkami, ale... kasa się zgadza

  • 17.01.2022, 12:18
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Fiat po bocznym zdarzeniu przy gorlickiej obwodnicy Fot. zdjęcie nadesłane przez Czytelnika/14 stycznia – kolizja na ulicy Chopina
Jak co tydzień publikujemy weekendowe podsumowanie zdarzeń, do których doszło na drogach naszego powiatu.


Gorlice, ulica Chopina. Stłuczka dwóch osobówek

W piątek (14 stycznia), kilka minut przed południem, kierowca volkswagena z Łużnej nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni i na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem doprowadzając do kolizji z prawidło jadącym fiatem. Sprawca został ukarany 1100 zł mandatem i sześcioma punktami.


Bobowa, ulica Grunwaldzka. Wymuszenie pierwszeństwa

W sobotę (15 stycznia) tuż po godz. 22 kierująca audi, mieszkanka Lipnicy Wielkiej, włączając się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy innego audi i doprowadziła do stłuczki pojazdów. Kobieta została ukarana 1500 zł i sześcioma punktami karnymi.

 

Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

~~~~ja
~~~~ja 17.01.2022, 12:53
Jak się nie jeździ zgodnie z przepisami to kasa si zgadza i TAK MA BYĆ!
Jak kronika naprawdę będzie świecić pustami, a kasa nie nie będzie się zgadzać to będzie jeszcze lepiej.
~~~~ty
~~~~ty 17.01.2022, 17:28
Czekam kiedy ty zapłacisz to zmienisz zdanie
~~~~ja
~~~~ja 18.01.2022, 09:08
~~~~ty nie, nie zmienię zdania po prostu wezmę na klatę, Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że jest wina jest kara i tyle.
gregus
gregus 19.01.2022, 14:04
Ciekawe podejście, typowo milicyjne. Czy "ja" słyszał o libertariańskim paradygmacie, według którego nie ma winy, jeśli nie ma szkody? Odwrotne też istnieje, staliowskie: "człowiek jest, a paragraf też się znajdzie"
~~~~ja
~~~~ja 19.01.2022, 15:58
@gregus Tylko, że w tym przypadku szkoda może być konsekwencją tego "braku winy" czasami taka, której już nie da się naprawić... a co powiesz gdy poszkodowanym będzie ktoś z Twojej rodziny?

Czy to podejście milicyjne czy policyjne a może zwykłego prawego obywatela nazywaj to jak chcesz w każdym razie najwyższy czas nauczyć się jeździć przepisowo jak większość kierowców z zachodnich krajach i skończyć z komunistycznym ostrzeganiem światłami... ale póki co u niektórych dopuszczalne jest przymykanie oka nawet na pijanych kierowców.

Pozostałe