Totalna demolka na poczcie w Łużnej i w szalowskiej ochronce [FOTO]

  • 19.01.2022, 13:00
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Totalna demolka na poczcie w Łużnej i w szalowskiej ochronce [FOTO] Fot. Grzegorz Wałęga/UG w Łużnej
W gminie Łużna nie próżnują! Aktualnie trwają trzy duże inwestycje: remont budynku poczty w Łużnej, przebudowa ochronki w Szalowej oraz budowa zbiorników na wodę pitną, która z kolei jest pierwszym krokiem do rozpoczęcia budowy wodociągu w Mszance.

 

Dawny budynek poczty w Łużnej przechodzi teraz gruntową termomodernizację, a potem zostanie przystosowany na siedzibę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W zakres prowadzonych prac wchodzi między innymi przebudowa budynku, wymiana instalacji i roboty wykończeniowe. Wykonawcą inwestycji jest gorlicka firma Hażbud, a prace opiewają na ponad 1 mln 777 tys. złotych. Termin realizacji remontu zaplanowano na IV kwartał 2022 roku.

W tej chwili wykonywana jest rozbiórka podłóg i stropów, które zostaną zastąpione zupełnie nowymi konstrukcjami. Z kolei przebudowana została już piwnica w budynku poczty – czytamy na stronie gminy.

Trwa również modernizacja dawnej ochronki w Szalowej, która polega na przebudowie i rozbudowie budynku przedszkola i szkoły muzycznej. W zakres prac wchodzą: roboty rozbiórkowe, dobudowa klatki schodowej i uzupełnienie ich w części istniejącej oraz wymiana drzwi i okien.

Wykonawcą robót  jest firma Witex, a wartość inwestycji, która ma skończyć się w III kwartale 2022 roku, to ponad 1 mln 92 tys. złotych.

Po przebudowie budynek zmieni się nie do poznania. Przedszkolaki dostaną zupełnie nowe sale przystosowane do potrzeb najmłodszych. W znacznym stopniu poprawi się też funkcjonalność części zajmowanej przez szkołę muzyczną oraz Orkiestrę Dętą Towarzystwa Muzycznego Kapela.

Budynek zostanie całkowicie przebudowany – dobudowany zostanie ciąg komunikacyjny oraz nadbudowane zostanie piętro, a w środku – rozbudowane zostanie każde pomieszczenie.


Źródło info: UG w Łużnej

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (47)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ex-sołtys
Ex-sołtys 19.01.2022, 13:35
Czas postawić na nogi opuźnioną w rozwoju gminę Łużna. Do dzieła!
khjhggf
khjhggf 19.01.2022, 19:16
Kupcie raczej słowniki, bo dalej będziecie opóźnieni...

Pozostałe