Już niedługo rozpocznie się jedenasta edycja coraz popularniejszej imprezy sportowej dedykowanej wszystkim mieszkańcom Gorlic. Wystarczy odrobina chęci i pojawienie się na zawodach.
To nie tylko rywalizacja, ale także możliwość poznania nowych dyscyplin sportowych!
Nie wiesz czym jest pickleball czy boules? Nie znasz reguł gry w ringo, albo obce są Ci zasady punktowania w tenisie plażowym?
Nie ma to znaczenia: przed rozpoczęciem rywalizacji zostaniesz wprowadzony w arkana kolejnych dyscyplin. Potem wystarczy dać się ponieść dobrej zabawie, nie martwiąc się o ostateczny rezultat.
Najważniejsza jest dobra zabawa, chociaż na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!
Pierwsze zawody już 29 stycznia: organizatorzy zapraszają na lodowisko!
Pierwsza konkurencja wielobojowa została zaplanowana na 29 stycznia i będzie to jazda szybka na lodzie. O kolejności na podium zadecyduje czas przejazdu wyznaczonym torem.
W programie imprezy jest aż 20 konkurencji, które będą rozgrywane w kolejnych miesiącach 2022 roku.
Wstępny harmonogram wskazuje następujące terminy:
- 29 stycznia – jazda szybka na lodzie
- 19 lutego – bilard
- 5 marca – bowling
- 19 marca – pickleball
- 6 kwietnia – tenis stołowy
- 23 kwietnia – badminton
- 12 maja – kolarstwo przełajowe
- 21 maja – crossfit
- 26 maja – strzelanie z broni pneumatycznej
- 8 czerwca – biegi
- 18 czerwca – jazda na rolkach
- 29 czerwca – tenis ziemny kobiet
- 30 czerwca – tenis ziemny mężczyzn
- 6 lipca – pływanie
- 13 lipca – ringo kobiet
- 14 lipca – ringo mężczyzn
- 19 lipca – strzelanie z łuku
- 10 sierpnia – beach tenis kobiet
- 11 sierpnia – beach tenis mężczyzn
- 7 września - boule kobiet
- 8 września - boule mężczyzn
- 21 września - krokiet
Celem Wieloboju jest promocja aktywnego wypoczynku i rekreacji wśród mieszkańców Gorlic i Ziemi Gorlickiej. W ramach wieloboju promowane są także ciekawe dyscypliny sportowe, wykraczające poza najczęściej oglądane na arenach rywalizacji.
Kto może wziąć udział w zawodach?
Wielobój dedykowany jest pełnoletnim osobom, które rywalizują w kategorii kobiet i mężczyzn (bez podziału na grupy wiekowe). Do punktacji końcowej zaliczać się będzie sumę punktów z 17 konkurencji.
Za zajęcie jednego z pierwszych trzech miejsc w poszczególnych konkurencjach uczestnicy otrzymywać będą vouchery do wykorzystania na obiektach sportowych OSiR.
Po ostatniej konkurencji osoby, które zajmą najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej, otrzymają nagrody finansowe, puchary oraz dyplomy. Wtedy też, wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.
Więcej szczegółów oraz terminarz konkurencji znajduje się w >>>na stronie XI Gorlickiego Wieloboju Sportowego
Źródło info: UM w Gorlicach






![Wojciech Drewniak i jego „Historia bez cenzury” prosto z Gorlic [VIDEO] zdjęcie przedstawia mężczyznę stojącego na rynku](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-historia-bez-cenzury-prosto-z-gorlic-video-1763662070.jpg)


![Gorlice. BMW dachowało na ul. Chopina [FOTO] zdjęcie przedstawia pojazd poza jezdnią](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-grozny-wypadek-bmw-na-chopina-foto-1763642342.jpg)


![Uzależnienia i sygnały, jakie daje nam umysł. Wykłady o zdrowiu w gorlickim Kromerze [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kobietę i mężczyznę podczas przemówienia na scenie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-uzaleznienia-i-sygnaly-jakie-daje-nam-umysl-wyklady-o-zdrowiu-w-gorlickim-kromerze-foto-video-1763637364.jpg)

![Magia „Ani z Zielonego Wzgórza” w Gorlickim Centrum Kultury [FOTO] zdjęcie przedstawia dziewczynę i chłopaka na scenie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-magia-ani-z-zielonego-wzgorza-w-gorlickim-centrum-kultury-foto-1763156060.jpg)
![Wójtowa. Zderzenie osobowego peugeota z autem dostawczym [FOTO] zdjęcie przedstawia dwa pojazdy uszkodzone na drodze](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ad815e5e13a369d8208725381ae2e543.jpg)

![Podcasty młodych o zdrowiu - uczennice Kromera o tym, jak żyć zdrowiej [PODCAST] zdjęcie przedstawia kobietę, która trzyma w palcach jabłko w kształcie serca](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-podcasty-mlodych-o-zdrowiu-uczennice-kromera-o-tym-jak-zyc-zdrowiej-podcast-1762932852.png)
![Dzieci Glinika z brązowym medalem. Rośnie nam wspaniała drużyna [FOTO] Zdjęcie przedstawia młodych piłkarzy z medalami w asyście trenera i poseł na Sejm](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dzieci-glinika-z-brazowym-medalem-rosnie-nam-wspaniala-druzyna-foto-1762777786.jpg)



![Policja poszukuje 14-letniej Aleksandry Sroki [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia kolorowe zdjęcie dziewczynki, obok napis zaginiona](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-policja-poszukuje-14-letniej-aleksandry-sroki-aktualizacja-1762416966.jpg)
![Gorlice. Zderzenie hondy i audi. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia kolizje hondy na ulicy Sienkiewicza](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zderzenie-hondy-i-audi-kierujacy-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-foto-1762669646.jpg)


![Poważne utrudnienia na linii kolejowej – służby pracują na miejscu zdarzenia [FOTO] Zdjęcie przedstawia ciężarówkę i pociąg](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-powazne-utrudnienia-na-linii-kolejowej-sluzby-pracuja-na-miejscu-zdarzenia-1762506527.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze