Patrzcie, co zmalował Mgr Mors w Gorlicach! Epidemia nie pozwoli nam (na razie!) tłumnie oglądać tego dzieła

  • 19.01.2022, 13:06
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

grafitii Mgr Morsa w gorlickim ratuszu Fot. Mgr Mors
Ograniczenia związane z wizytą w urzędzie powodują, że na razie nie będziemy mogli osobiście przychodzić do urzędu, by oglądać najnowsze dzieło MgrMorsa, które pojawiło się w jednym z budynków miasta.

 

Miasto polubiło Morsa!

Cykl murali poświęconych pamięci ks. Bronisława Świeykowskiego zachwycił wielu z Was. Wysoka jakość kolejnych dzieł oraz nieoczywisty klucz, z którego zostały wybrane spodobał się wielu z Was. Miasto także doceniło pozytywne recenzje, dlatego współpraca z sądeckim artystą, znanym jako Mgr Mors jest kontynuowana.

 

Jej efekty? Niezwykłe!

Kosmiczna wizja Gorlic, najciekawsze i najważniejsze elementy naszej historii, przykuwające wzrok detale i nowoczesna kompozycja. Tak w kilku słowach możemy opisać najnowsze dzieło, które powstało w budynku miejskiego ratusza, a dokładniej na piętrze, w przewiązce pomiędzy dwoma budynkami Ratusza.

W najnowszym obrazie możemy zobaczyć nasze gorlickie misie, znane z Parku Miejskiego, Dwór Karwacjanów, symboliczną lampę naftową, obrazek z Bitwy pod Gorlicami, owad przypominający postać ks. Świeykowskiego. Jest też niezwykły układ gwiazd, który wzorowany jest na mapie naszego miasta.

Dzisiejsza wiadomość o ograniczeniu pracy urzędów powoduje, że prawdopodobnie nie będziemy mogli w najbliższym czasie udać się na miejsce, by podziwiać to niezwykłe dzieło. Co się jednak odwlecze...

Czy chcielibyście, żeby Mgr Mors pojawił się w naszym mieście ponownie? Jaki projekt mógłby jeszcze zrealizować i gdzie?

 

Opowieść o Gorlicach

W projekcie zawarte są wydarzenia i motywy związane z Gorlicami, m. in.: Dwór Karwacjanów, Przemysł naftowy, Łukasiewicz – zapalenie pierwszej ulicznej Lampy naftowej, Bitwa Pod Gorlicami, Ks. Świeykowski – owad, Wielokulturowość. W układzie gwiazd jest mapa Gorlic – pisze na swoim fanpage Mgr Mors.

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

stary wiarus
stary wiarus 20.01.2022, 12:28
Pomysł godny pochwały, tylko dlaczego zostało to wymalowane w urzędzie, tylko dla ,,wybrańców" zamiast gdzieś na mieście, gdzie wzbudziłoby zainteresowanie potencjalnych turystów, ewentualnie w Pawilonie Historii Miasta. Słuszna uwaga Soldata z wcześniejszego komentarza odnośnie saperki i bagnetu, który jest po niewłaściwej stronie. Poza tym jeden z żołnierzy strzela z rosyjskiego Mosina, a drugi na upuszczonym karabinie ma założony bagnet, który jednocześnie jest przypięty do pasa. Z tego co wiem, to bagnet powinien być albo na karabinie, albo przy pasie. A ten upuszczony karabin wcale nie przypomina austriackiego. Może się czepiam szczegółów, ale gdyby Matejko na Bitwie Pod Grunwaldem namalowałby Jagiełłę z szablą to też by kłuło po oczach. pozdrawiam
soldat
soldat 20.01.2022, 07:21
Pomysł oczywiście super, jest jednak jedno "ale". Mianowicie chodzi o sposób wykreowania dwóch żołnierzy armii Austro- Węgier- chyba przedstawiono ich w odbiciu lustrzanym, gdyż oporządzenie (chlebak, saperka, manierka, bagnet) noszono po lewej stronie, nie prawej.
ŁM
ŁM 19.01.2022, 16:00
koniecznie więcej takich projektów !!!

Pozostałe